Nowa plaga nawiedza Wyspy

Opublikowano dane na temat rekordowej ilości brytyjskich rodzin, które desperacko próbują sprzedać swoje domy przeprowadzając się do mniejszych i tańszych mieszkań. Plaga ta w szczególności dotyka rodzin należących do średniej klasy. Nowe dane pokazały znaczny wzrost ofert sprzedaży nieruchomości wartych co najmniej 500 tysięcy funtów lub więcej. Eksperci ostrzegają, że nawet osoby dobrze zarabiające z

Opublikowano dane na temat rekordowej ilości brytyjskich rodzin, które desperacko próbują sprzedać swoje domy przeprowadzając się do mniejszych i tańszych mieszkań.

Plaga ta w szczególności dotyka rodzin należących do średniej klasy. Nowe dane pokazały znaczny wzrost ofert sprzedaży nieruchomości wartych co najmniej 500 tysięcy funtów lub więcej.

Eksperci ostrzegają, że nawet osoby dobrze zarabiające z obawy o utratę pracy i dachu nad głową, będą coraz częściej decydować się na sprzedaż swoich nieruchomości – informuje dailymail.co.uk.Kryzys ekonomiczny doprowadził również do tego, że rodzice przenoszą swoje dzieci ze szkół prywatnych do publicznych.

Property Portfolio Rescue, która specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości od właścicieli znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, alarmuje, że liczba takich nieruchomości jest dwa razy większa w porównaniu do ubiegłego roku.  Najbardziej rośnie liczba ofert nieruchomości wartych 500 tysięcy funtów lub więcej.

Z powodu zwiększającej się ilości ofert na rynku nieruchomości, mieszkania i domy sprzedawane są po niższych cenach.  Przykładowo trzypokojowe mieszkanie z ogrodem w dzielnicy Chelsea o wartości 1,4 mln funtów zostało sprzedane za 900 tysięcy funtów.

Według Nicka Hopkinsona z Property Portfolio Rescue wielu właścicieli domów z obawy o dalszy spadek cen na rynku nieruchomości, decyduje się na sprzedaż domów nawet po obniżonej cenie. Jednak nie można mówić o braku popytu. Popyt jest dosyć spory, jednak osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mają niestety problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Brytyjskie banki mimo znacznej sumy przeznaczonej przez rząd na ożywienie gospodarki i zabezpieczenie depozytów bankowych, niechętnie udzielają jak kiedyś kredytów hipotecznych.

Zgodnie z danymi pochodzącymi z Property Portfolio Rescue, aż 7 procent domów znajdujących się na brytyjskim rynku nieruchomości, czeka na nowego nabywcę rok, a nawet dłużej.  Z kolei 25 procent właścicieli mieszkań musi czekać średnio co najmniej sześć miesięcy zanim nieruchomość zostanie sprzedana.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *