Większe niebezpieczeństwo wypadków w pracy wśród imigrantów

Polacy pracujący na terenie Wielkiej Brytanii w porównaniu z ich angielskimi kolegami częściej giną w wypadkach w pracy. Jak pokazują najnowsze statystyki, najgorzej wypada branża budowlana. Liczba śmiertelnych wypadków wśród immigrantów zwiększyła się również w innych zawodach. Badania przeprowadzone przez Centre for Corporate Accountability (CCA) przy współpracy z kancelarią prawną Irwin Mitchell wskazują, że w

Polacy pracujący na terenie Wielkiej Brytanii w porównaniu z ich angielskimi kolegami częściej giną w wypadkach w pracy.

Jak pokazują najnowsze statystyki, najgorzej wypada branża budowlana. Liczba śmiertelnych wypadków wśród immigrantów zwiększyła się również w innych zawodach.

Badania przeprowadzone przez Centre for Corporate Accountability (CCA) przy współpracy z kancelarią prawną Irwin Mitchell wskazują, że w porównaniu z obywatelami Wielkiej Brytanii ryzyko śmierci imigranta w miejscu pracy jest dwa razy większe.

Health and Safety Executive (HSE, główny urząd ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w UK) nie podaje oficjalnych statystyk dotyczących imigrantów, szacuje się jednak, że stanowią oni 11 procent wszystkich ofiar wypadków na terenie Wielkiej Brytanii.

Pracownicy kancelarii Irwin Mitchell zaapelowali do HSE oraz odpowiednich organizacji rządowych o przedsięwzięcie kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa Polaków w miejscu pracy. Irwin Mitchell w połączeniu z CCA wezwała również HSE do publikacji posiadanych danych na temat śmierci imigrantów w miejscach pracy, a także przeprowadzeniu badań wyjaśniających przyczyny tak wysokiej ilości wypadków pośród imigrantów.

Colin Ettinger, prawnik pracujący dla Irwin Mitchell powiedział:

‘Branża budowlana, jest ściśle uregulowana poprzez przepisy związane z bezpieczeństwem pracy. Gdyby regulacje te były przestrzegane, śmiertelne wypadki nie powinny się zdarzać. Patrząc na statystyki widać, że część pracodawców musi łamać prawo, ponieważ w przeciwnym razie, tak skrajne wypadki nie miałyby miejsca.'

Grażyna Trybała, żona Janusza Trybały, który zginął w wypadku w Waste Energy Plant whrabstwie Kent w czerwcu 2005 powiedziała:

'Chciałabym, aby pracodawcy przykładali taką samą wagę do bezpieczeństwa pracowników, jaką przykładają do rezultatów ich pracy. Ciągłe śrubowanie norm, złe zarządzanie i lekceważące traktowanie zasad bezpieczeństwa doprowadza do tragicznych skutków.‘ ‘Musimy pamiętać, że życie człowieka nie ma ceny. Dla wielu śmierć Janusza jest tylko jeszcze jedną sprawą włączoną w statystyki. Dla mnie jest to tragedia, która na zawsze zmieniła moje życie.'

Firma Irwin Mitchell dostarcza usługi prawnicze od ponad 90 lat. Jesteśmy ekspertami powszechnie uznanymi za liderów w dziedzinie osiągania odszkodowań w imieniu osób, które ucierpiały na zdrowiu z powodu wypadku lub choroby. Irwin Mitchell jest czwartą co do wielkości kancelarią prawniczą w kraju, zatrudniającą ponad 2000 ludzi. Posiadamy biura w siedmiu głównych miastach Wielkiej Brytanii.

 

Jeżeli pragniesz uzyskać bezpłatną wstępną poradę w języku polskim, dotyczącą uzyskania odszkodowania, prosimy o kontakt.

 

Bezpłatna polska infolinia:          0800 015 9028,   jeżeli dzwonisz z terytorium Wielkiej Brytanii,  0044 114 294 7993, jeżeli dzwonisz spoza terytorium Wielkiej Brytanii.

 

E-mail:                                     roszczenia.wypadkowe@irwinmitchell.com

 

Strona internetowa:                   www.irwinmitchell.com/polish

 

Przypominamy o darmowych sesjach porad prawnych w Newcastle i Consett (szczegóły na stronie:  www.irwinmitchell.com/polish).

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *