Złamane Paznokcie

Dialog z Marleną Dietrich. Spektakl będzie grany 7 marca w Seven Artspace na Chapel Allerton w Leeds, w ramach przeglądu World Class Theatre. Marlena Dietrich stara i nieszczęśliwa ostatnie lata swojego życia , spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i  rodziny zmarła w samotności. Spektakl jest intymnym portretem gwiazdy która

Dialog z Marleną Dietrich. Spektakl będzie grany 7 marca w Seven Artspace na Chapel Allerton w Leeds, w ramach przeglądu World Class Theatre.

Marlena Dietrich stara i nieszczęśliwa ostatnie lata swojego życia , spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i  rodziny zmarła w samotności. Spektakl jest intymnym portretem gwiazdy która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna ceny jaką płaci się za bycie sławną.

Spektakl jest monodramem z lalką w wykonaniu Anny Skubik. Autorem i reżyserem spektaklu jest Romulad Wicza Pokojski dyrektor, reżyser i dramaturg Teatru Wiczy z Torunia. Autorem opracowania muzycznego jest  Igor Nowicki- pianista grywający w wielu formacjach muzycznych.

ZŁAMANE PAZNOKCIE zawojowały Edynburg podczas Fringe Festival 2008, wygrały Festiwal Jednego Aktora we Wrocławiu w listopadzie 2008, zdobywając również Grand Prix, którego  nie przyznawano od czterech lat.

Spektakl będzie grany 7 marca w Seven Artspace na Chapel Allerton w Leeds, w ramach przeglądu WORLD CLASS THEATRE.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *