Wspaniała informacja dla przyszłych mam!

Od kwietnia tego roku możecie otrzymać dodatek ciążowy. To wolna od podatku dotacja, dla każdej przyszłej mamy, wypłacana z HM Revenue & Customs ( HMRC), której celem jest finansowe wsparcie przygotowań na narodziny dziecka. Komu przysługuje? Dodatek Health in Grant Pregnancy, przyznawany jest w równej wysokości, wszystkim mamom, które spełniają poniższe warunki:    * są

Od kwietnia tego roku możecie otrzymać dodatek ciążowy.

To wolna od podatku dotacja, dla każdej przyszłej mamy, wypłacana z HM Revenue & Customs ( HMRC), której celem jest finansowe wsparcie przygotowań na narodziny dziecka.

Komu przysługuje?

Dodatek Health in Grant Pregnancy, przyznawany jest w równej wysokości, wszystkim mamom, które spełniają poniższe warunki:

   * są w ciąży od co najmniej 25 tygodni

    * data porodu przypada co najmniej na 6 kwietnia, lub później

    * są  jest pod opieką położnej lub lekarza

Wyklucza się jedynie mamy, które nie mieszkają na stałe, lub nie mają pozwolenia na stały pobyt w Anglii.

Wysokość dodatku

Po spełnieniu wymaganych kryteriów, każda mama otrzyma jednakową kwotę – ?190. Ponieważ kwota ta nie jest opodatkowana, nie wpływa na wysokość dochodu, a co za tym idzie, nie koliduje z żadnymi innymi zasiłkami, zależnymi od wysokości dochodu. Wypłata dodatku wypłacana będzie każdej mamie, bez względu na jej sytuację finansową.

Jakie formalności?

Aby zgłosić się do wypłaty grantu, należy poprosić położną, lub lekarza, o specjalny formularz. Formularze wydawane są od 1 stycznia tego roku. Po wypełnieniu i podpisaniu  przez lpołożną lub lekarza, mama ma 31 dni na złożenie go w HMRC. Ważne jest, żeby dotrzymać tego terminu, gdyż po jego przekroczeniu, dotacja może nie zostać przyznana.

Jeżeli mamy z jakiś powodów nie mogą dostarczyć w terminie podania, mogą wyznaczyć osobę ? pełnomocnika, który załatwi za nie tą sprawę. Aby formalnie wskazać pełnomocnika, należy wypełnić formularz BF56.

Sposób płatności

HMRC dokona wpłaty, bezpośrednio na twój rachunek bankowy. Wypłaty rozpoczną się po 6 kwietnia 2009. Jeśli mama nie posiada jeszcze rachunku bankowego, bank lub building society account pomogą załatwić formalności, niezbędne do jego otwarcia.

 Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie

 http://campaigns.direct.gov.uk/money4mum2be/

3 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

3 Comments

 • Pabloo
  27 stycznia 2009, 13:24

  To moze wspaniala informacja dla mam, ale nie dla calej reszty, ktora na ten dodatek sie sklada.

  REPLY
 • intro81
  28 stycznia 2009, 13:31

  Podaj mi Pabloo swój numer konta, to oddam Ci Twoja czesc tych pieniazkow, ktore zostana pobrane od Ciebie i przekazane kobietom w ciazy…ps. Ja nie jestem w ciazy, wiec nie mam w tym interesu by pisac do Ciebie…tez sie skladam na te dodatki i nie mam nic przeciwko…ale z Ciebie frajer…gdyby Twoja kobieta byla w ciazy to pewnie bys byl pierwszy w kolejce….

  REPLY
 • lesio958
  2 lutego 2009, 20:28

  co za smętny centuś się trafił na obczyźnie.Ile się złożysz ??? nie masz pojęcia czy w ogóle cokolwiek od ciebie wezmą.I tak płacisz podatek i tak. Wracaj do starego kraju…..tam nie ma kasy dla kobiet w ciąży. Będziesz szczęśliwszy .

  REPLY