Życie na podsłuchu

DKF 09.01.2009, godz.19 Na pierwsze w nowym roku spotkanie zapraszamy do Polskiego Ośrodka w nadchodzący piątek. Powodem jest, nagrodzony Oscarem, niemiecki obraz Floriana Henckel von Donnersmarcka, Życie na podsłuchu. Akcja filmu rozgrywa się w dawnym NRD, którym rządzi donos, nieufność i zdrada. Agent Stasi dostaje rozkaz obserwowania i znalezienia „czegoś” na pisarza Georga Dreymanna i

DKF 09.01.2009, godz.19

Na pierwsze w nowym roku spotkanie zapraszamy do Polskiego Ośrodka w nadchodzący piątek. Powodem jest, nagrodzony Oscarem, niemiecki obraz Floriana Henckel von Donnersmarcka, Życie na podsłuchu.

Akcja filmu rozgrywa się w dawnym NRD, którym rządzi donos, nieufność i zdrada. Agent Stasi dostaje rozkaz obserwowania i znalezienia „czegoś” na pisarza Georga Dreymanna i jego partnerkę, słynną aktorkę, Christie-Marię Sieland. Agent jest idealistą całkowicie oddanym systemowi. Jednak wraz z upływem czasu i odkrywania kolejnych faktów jego wiara w system zaczyna słabnąć, a dramatyczne i interesujące życie pisarza i jego partnerki zaczyna go wciągać i coraz bardziej fascynować.

Film jest oparty na faktach i w niebanalny sposób przedstawia życie naszych sąsiadów zza zachodniej granicy w warunkach tego samego systemu, który rządził w Polsce. Widziany oczami prześladowanych i prześladujących daje nam pełny obraz tamtych lat, atmosfery lęków, podejrzeń i kontroli państwa nad jego obywatelami.

Serdecznie zapraszamy.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *