Gwiazda radia BBC przeprasza Polaków

Prezenter radiostacji BBC Radio 1, który stwierdził, że Polacy są dobrzy w prostytucji, przeprosił imigrantów znad Wisły.Chris Moyles zapewnił, że jego sugestia, była „niezamierzona” – pisze goniec.com. Przeprosiny pojawiły się po tym, jak wielu oburzonych słuchaczy zadzwoniło do BBC mówiąc, że zachowanie prezentera było pozbawione smaku i dobrych manier. Ponadto polscy imigranci skupieni wokół strony

Prezenter radiostacji BBC Radio 1, który stwierdził, że Polacy są dobrzy w prostytucji,

przeprosił imigrantów znad Wisły.Chris Moyles zapewnił, że jego sugestia, była „niezamierzona” – pisze goniec.com.

Przeprosiny pojawiły się po tym, jak wielu oburzonych słuchaczy zadzwoniło do BBC mówiąc, że zachowanie prezentera było pozbawione smaku i dobrych manier. Ponadto polscy imigranci skupieni wokół strony infolinia.org zainicjowali protest, który został wysłany do szefów BBC, Press Complaints Commission oraz Ofcomu.

– Nie miałem zamiaru wskazywać na połączenie między Polakami i prostytucją, w sposób jaki zostało to zasugerowane. Ale oczywiście rozumiem, że niektóre osoby odebrały to właśnie w ten sposób i przepraszam, że je obraziłem, choć nie miałem takiego zamiaru – napisał Moyles w specjalnym oświadczeniu.

Jak sugeruje „Daily Mail” prezenter został zmuszony do przeprosin przez swoich pracodawców.

19 listopada tego roku w porannym programie radiowym Chris Moyles stwierdził: „Jeśli jesteś z Polski, jesteś bardzo dobry w prasowaniu, w prostytucji i oczywiście świetny w naprawianiu samochodów”, wywołując kolejną akcję protestacyjną Polaków mieszkających na Wyspach.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *