Wyjazd do pracy za granicę jest związany najczęściej z chęcią podniesienia standardu i zapewnienia godnego życia sobie oraz swojej rodzinie. Wyjazd do pracy za granicę jest związany najczęściej z chęcią podniesienia standardu i zapewnienia godnego życia sobie oraz swojej rodzinie. Z badań wynika, że ponad 60% naszych rodaków pracujących na Wyspach odkłada pieniądze z myślą
Wyjazd do pracy za granicę jest związany najczęściej z chęcią podniesienia standardu i zapewnienia godnego życia sobie oraz swojej rodzinie.
Wyjazd do pracy za granicę jest związany najczęściej z chęcią podniesienia standardu i zapewnienia godnego życia sobie oraz swojej rodzinie. Z badań wynika, że ponad 60% naszych rodaków pracujących na Wyspach odkłada pieniądze z myślą o tym, aby za jakiś czas wrócić do Polski i odpowiednio je spożytkować – kupić dom lub mieszkanie, założyć własny biznes lub zainwestować w inne aktywa, najlepiej z dużym zyskiem. Bardzo często pracujemy ponad osiem godzin dziennie po to, aby jak najwięcej odłożyć. Być może warto zastanowić się nad korzystnym ulokowaniem swoich oszczędności i pomnażać je z myślą o realizacji celów finansowych w przyszłości? Niestety często pokutuje w nas co najmniej jedno przeświadczenie rodem z poprzedniej epoki, albo, że inwestować się nie opłaca bo jest inflacja albo żeby inwestować trzeba posiadać duże pieniądze. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach każdy może być inwestorem, nie trzeba się nawet na tym znać, dysponując kwotą np. 250 zł miesięcznie (czyli ok.60 GBP) można korzystać z najnowocześniejszych narzędzi inwestycyjnych również tych z gwarancją 100% kapitału.
Podejmując decyzję o tym, aby część generowanych dochodów oszczędzać stajemy przed dylematem gdzie to zrobić, jakich użyć narzędzi i w jakiej walucie inwestować. Zastanawiamy się czy jak kurs danej waluty spada to dobrze czy źle, czy spadek kursu funta da się wykorzystać, aby zwiększyć zysk z inwestycji, czy da się zabezpieczyć przed dalszym spadkiem? Zastanawiamy się dlaczego złotówka rośnie w siłę, czy to chwilowe czy może jest to trend długoterminowy, spójrzmy na fakty. Według ekspertów Instytutu Globalizacji, którzy pierwszy raz w historii, przygotowali ranking najszybciej rozwijających się państw pod względem gospodarczym, Polska należy do najbardziej dynamicznych rynków świata. W rankingu wyprzedziliśmy nie tylko silną konkurencję azjatycką i południowoamerykańską (Indie, Chile, Brazylia), ale zostawiliśmy w tyle wiele państw europejskich: Kraje Bałtyckie, Słowację, Ukrainę, Turcję, Grecję, Portugalię czy Węgry. Jest to zupełnie zrozumiałe zważywszy na dynamiczny wzrost PKB Polski, zmniejszające się bezrobocie i stale zwiększające się wolumeny handlu oraz inwestycji zagranicznych. Polska ma wiele do nadrobienia w stosunku do rozwiniętych krajów Europy zachodniej a duża dynamika gospodarki powoduje wzrost wartości rodzimej waluty.
Ktoś może powiedzieć, że dla niego kurs funta nie ma znaczenia, ponieważ i zarabia i wydaje tą samą walutę – niestety nie jest to prawdą. Tematyka ta zostanie rozwinięta podczas szkolenia, które odbędzie się 28 września w Leeds, o którym informację znajdą Państwo na końcu tekstu, ale w skrócie można to przedstawić na przykładzie:
Waluta | Sierpień 2007 | Sierpień 2008 | Zmiana w GBP | |
Inwestycja 1000 GBP (zysk w ciągu roku 15%) | GBP | 1000 | 1150 | 15% |
Kurs GBP/PLN | GBP/PLN | 5,57 | 4,17 | -25% |
Inwestycja równowartości 1000 GBP w złotówkach (zysk 15%) i po roku zamiana złotówek na funty. | PLN (GBP) | 5570 (1000) | 6405 (1536) |
54% |
„Umiejętność obchodzenia się z pieniędzmi jest bodaj czynnikiem, który w największym stopniu wpłynie na nasz sukces finansowy”, – dlatego warto zdobywać wiedzę na ten temat i rozwijać swoją finansową inteligencję, wystarczy poznać podstawowe zasady, można powiedzieć „instrukcji obsługi pieniądza” i bardzo się zdziwić widząc efekty tej wiedzy.
Jednym z najciekawszych rozwiązań dla osób, które chcą inwestować a nie mają czasu lub chęci zajmować się oglądaniem wykresów, a co najważniejsze pozwalającym zarabiać niezależnie od sytuacji na światowych rynkach finansowych jest automat inwestycyjny MULTINAVIGATOR. Co to właściwie jest „automat inwestycyjny”- jest to nic innego jak bardzo złożony algorytm komputerowy, który analizując pewien zbiór danych (prognozy rynkowe, kursy walutowe, stopy procentowe i inne dane mikro i makroekonomiczne) sam decyduje o zmianach strategii inwestycyjnej i odpowiednio lokuje kapitał. Multinavigator był opracowywany przez wiele lat na renomowanych zachodnich uczelniach i do niedawna dostęp do niego był zarezerwowany dla bogatych klientów private bankingu. Jak działa dobrze pokazuje poniższy rysunek:
Multinavigator ma jedną bardzo ważną cechę wyróżniającą go spośród innych automatów. Oprócz danych i prognoz rynkowych bierze także pod uwagę (co jest rzadkością) nasze indywidualne preferencje (długość inwestycji, poziom akceptowanego ryzyka, itp.) i dopiero na tej podstawie tworzy portfel oparty o różnego rodzaju aktywa dostępne na całym świecie, które charakteryzują się największym potencjałem do zysków.
O praktycznym wykorzystaniu tego narzędzia oraz wiele innych ciekawych informacji o konstrukcji nowoczesnych planów inwestycyjno – oszczędnościowych, przekażemy na szkoleniu, dodatkowo dowiedzą się Państwo także, na których rynkach potencjał wzrostu aktualnie będzie największy, zaprezentujemy narzędzia, dzięki którym w prosty sposób da się świadomie zarządzać swoimi pieniędzmi i uzyskiwać maksymalne korzyści nawet w czasie spadków na giełdach.
Termin i miejsce
28.09.2008r. (niedziela) godz. 12.15 (zaraz po Mszy Św.)
w Polskim Ośrodku Katolickim w Leeds przy Newton Hill Road, Leeds, LS7 4JE
Liczba miejsc – 60, decyduje kolejność zgłoszeń na adres mailowy:
jakub.drzewowski@gmail.com
lub sms na numer: +447518732437
Leave a Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked with *