Apel prawnika o zbadanie wypadku autobusowego

Znany prawnik zaapelował o zbadanie wypadku autobusowego w Staffordshire w wyniku którego zginęła jedna osoba, a 70 zostało rannych   Pojazd, który przewoził emigrantów zarobkowych z Polski, Łotwy, Litwy i Afryki Południowej zderzył się z samochodem w Alton, Staffordshire, następnie uderzył gwałtownie w mur i wylądował w ogrodzie, niedaleko parku rozrywki w Alton Towers. Wypadek

Znany prawnik zaapelował o zbadanie wypadku autobusowego w Staffordshire w wyniku którego zginęła jedna osoba, a 70 zostało rannych

 

Pojazd, który przewoził emigrantów zarobkowych z Polski, Łotwy, Litwy i Afryki Południowej zderzył się z samochodem w Alton, Staffordshire, następnie uderzył gwałtownie w mur i wylądował w ogrodzie, niedaleko parku rozrywki w Alton Towers. Wypadek miał miejsce w poniedziałkowy wieczór 18 sierpnia.

 

John Davis, partner odpowiedzialny za Zespól ds. Polskich powództw w jednej z największych firm prawniczych w Wielkiej Brytanii – Irwin Mitchell powiedział, że powaga tego wypadku oznacza, iż całościowe, publiczne zbadanie go jest konieczne i nie ulega wątpliwości, ze koroner powinien szczegółowo zbadać okoliczności wypadku we właściwym czasie.

 

“Przesyłamy nasze głębokie wyrazy współczucia do wszystkich którzy ucierpieli oraz ich rodzin. To jest okropna tragedia i jest to oczywiste, ze cos potoczyło się bardzo źle”, dodał.

 

“Nie jest możliwe skomentowanie wszystkich szczegółów wypadku do czasu gdy rezultaty badań zostaną opublikowane, ale śledczy będą teraz ciężko pracować aby ustalić czy ktoś jest lub nie odpowiedzialny za wypadek.”

 

Trzy osoby są w stanie krytycznym, cztery są w stanie stabilnym, 12 osób podlega leczeniu z powodu mniejszych obrażeń i dwie osoby zostały wypisane. Reszta pasażerów została zabrana do Alton Towers na leczenie po zderzeniu.

 

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *