Razem dla jednego podatku. Wiec już 19 marca

Polish Express zdecydował się współdziałać z Poland Street Stowarzyszeniem Polaków w Wielkiej Brytanii w kwestii organizacji wiecu mającego wywrzeć wpływ na przyspieszenie działań w kwestii przyjęcia jednolitego stanowiska polskiego rządu oraz Unii Europejskiej. Podwójne opodatkowanie dotyczy nas wszystkich, dlatego każdego, komu ten temat nie jest obojętny, zapraszamy na wiec pod Konsulatem 19 marca o godz.

Polish Express zdecydował się współdziałać z Poland Street Stowarzyszeniem Polaków w Wielkiej Brytanii w kwestii organizacji wiecu mającego wywrzeć wpływ na przyspieszenie działań w kwestii przyjęcia jednolitego stanowiska polskiego rządu oraz Unii Europejskiej.

Podwójne opodatkowanie dotyczy nas wszystkich, dlatego każdego, komu ten temat nie jest obojętny, zapraszamy na wiec pod Konsulatem 19 marca o godz. 14.00. – Chcemy pokazać polskiemu rządowi, że coś zrobiono w tej kwestii. Nie chcemy, aby były to obietnice, ale konkretne działania – tłumaczył Sławomir Wróbel, koordynator akcji z ramienia „Poland Street”.

Wysłali skargę
Od prawie roku obserwujemy dyskusję o obowiązku płacenia podatków w Polsce przez Polaków pracujących legalnie w Wielkiej Brytanii. Ostatnio dyskusja przybrała na sile. Stowarzyszenie „Poland Street”, ze swej strony, wysłało do Rzecznika Praw Obywatelskich skargę o nierównym traktowaniu obywateli polskich. Pojawiły się petycje, organizowane są spotkania, warsztaty w tej sprawie.

Ciągle bez odzewu
To wszystko oczywiście dobrze służy nagłaśnianiu tematu. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że sprawa ciągle jest niezauważana przez rządzących w Polsce. Do tej pory, poza zdawkową listopadową wypowiedzią premiera Kazimierza Marcinkiewicza, że rząd zajmuje się tą sprawą – nie ma nie tylko konkretów, ale nawet stanowiska rządu w tej kwestii. – Przyczyny tego stanu rzeczy możemy upatrywać bądź to w popieraniu przez rząd aktualnego stanu prawnego – czyli de fakto kontynuowania płacenia podwójnego podatku przez Polaków, bądź w braku mocnego przebicia medialnego dla tego problemu – argumentował dalej.

Pierwszy wiec
W związku z powyższym zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym otwartym proteście w tej sprawie. W najbliższym czasie ma on przybrać charakter wiecu pod polskim konsulatem w Londynie. Planowany czas jego odbycia to 19 marca (niedziela), godz. 14.00. – W związku z wiecem apelujemy do pozostałych polskich organizacji i mediów o przyłączenie się do naszych działań. Tylko jedna połączona silna akcja może wymóc na Polskim rządzie zmianę niekorzystnych dla nas przepisów – apelował. Jednocześnie ze swej strony deklarujemy chęć współpracy w każdej solidarnej, przemyślanej akcji polskich środowisk skierowanej przeciwko krzywdzącym nas – Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii – przepisom podatkowym.

Katarzyna Reczek
redakcja@polishexpress.co.uk

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *