„Daily Mail” nie będzie już obrażać Polaków

Redakcja brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, zapewniła, że będzie bardziej wyczulona na treści, które mogą być obraźliwe dla polskich czytelników. W marcu Zjednoczenie Polskie, największa organizacja polonijna w Wielkiej Brytanii, złożyła skargę w związku z serią nieprzyjaznych i stronniczych artykułów prasowych na temat polskich imigrantów, które mogły wywoływać wrogie nastawienia do Polaków. Po złożeniu skargi stonowano

Redakcja brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, zapewniła, że będzie bardziej wyczulona na treści, które mogą być obraźliwe dla polskich czytelników.

W marcu Zjednoczenie Polskie, największa organizacja polonijna w Wielkiej Brytanii, złożyła skargę w związku z serią nieprzyjaznych i stronniczych artykułów prasowych na temat polskich imigrantów, które mogły wywoływać wrogie nastawienia do Polaków.

Po złożeniu skargi stonowano teksty o polskiej emigracji. „Daily Mail” zgodził się także zamieścić na swej stronie internetowej list wyrażający stanowisko ZP. Gazeta ma opublikować krótszą wersję listu w wydaniu drukowanym.

„ZP wita z zadowoleniem, iż jego zastrzeżenia odnoszące się do traktowania polskich pracowników w Wielkiej Brytanii, zostały wzięte pod uwagę i liczy na to, iż przyczyni się do spadku napięć społecznych w kontaktach z Polakami i imigrantami z innych nowych krajów UE” – czytamy w komunikacie Zjednoczenia. „Mamy nadzieję, że bardziej pozytywny wizerunek Polaków w Wielkiej Brytanii i bardziej obiektywne doniesienia prasowe wniosą wkład w integrację nowo przybyłych ze społeczeństwem brytyjskim” – pisze Zjednoczenie Polskie.

Nie jest to jedyny przypadek obrażania Polaków w brytyjskiej prasie. Pod koniec lipca w dzienniku „The Times” ukazał się kontrowersyjny artykuł Gilesa Corena, w którym sugeruje, że podpalanie synagog z Żydami było rozrywką dla dziadów i pradziadów najnowszych polskich imigrantów. Na artykuł zareagowała Ambasada Polska w Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczenie Polskie, wysyłając polemizujące listy do redakcji.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *