Ceny energii na Wyspach wzrosną nawet o 60%

Opłaty za energię mogą wzrosnąć nawet o 60% w ciągu kilku najbliższych lat – wynika z badań przeprowadzonych dla największego dostawcy energii w Wielkiej Brytanii – firmy Centrica – informuje portal www.emito.net za BBC.  Z raportu wynika, że przeciętny roczny rachunek za energię już na początku przyszłej dekady może wynieść 1000 funtów. Obecnie średnie rachunki

Opłaty za energię mogą wzrosnąć nawet o 60% w ciągu kilku najbliższych lat

– wynika z badań przeprowadzonych dla największego dostawcy energii w Wielkiej Brytanii – firmy Centrica – informuje portal www.emito.net za BBC.

 Z raportu wynika, że przeciętny roczny rachunek za energię już na początku przyszłej dekady może wynieść 1000 funtów. Obecnie średnie rachunki roczne za energię wynoszą 600 funtów.

Wzrost cen gazu jak i energii elektrycznej powiązane są bezpośrednio ze wzrostem cen ropy naftowej. Dyrektor zarządzający firmy Centrica – Jake Ulrich – ostrzegł, że jest wysoce prawdopodobne, że ceny gazu będą rosły jeszcze przez jakiś czas. To uderzy w ludzi – podsumowuje Jake Ulrich. Jak dodaje, może to spowodować zmianę zachowań ludzi. Będą oni zużywali mniej energii – zmienią temperaturę w domach i mieszkaniach, staną się bardziej świadomi czym jest marnowanie energii, będą nabywać lepsze, energooszczędne urządzenia.

Prognozy wzrostu cen energii elektrycznej i gazu dotyczą nie tylko Wielkiej Brytanii, ale całej Europy Zachodniej.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *