Student traci rękę podczas pracy sezonowej

Ian Bailey, prawnik specjalizujący się w odszkodowaniach za wypadki, prowadził niedawno sprawę studenta, który odniósł obrażenia na skutek wypadku w pracy. Jego ręka uwięziona została w maszynie rolniczej. Poszkodowany pochodził z Litwy i był studentem wyższej uczelni, który poprzez międzynarodowy program studencki, zorganizował sobie pracę w Anglii na czas letni. Celem była nauka języka angielskiego

Ian Bailey, prawnik specjalizujący się w odszkodowaniach za wypadki, prowadził niedawno sprawę studenta, który odniósł obrażenia na skutek wypadku w pracy.

Jego ręka uwięziona została w maszynie rolniczej.

Poszkodowany pochodził z Litwy i był studentem wyższej uczelni, który poprzez międzynarodowy program studencki, zorganizował sobie pracę w Anglii na czas letni. Celem była nauka języka angielskiego oraz zarobienie pieniędzy na uczelnię. Podczas pracy studenta na farmie w 2002 roku zlecono mu chodzenie obok kombajnu do zbioru ziemniaków i ręczne usuwanie zielska z dolnej części maszyny. Część maszyny spełniająca rolę ochraniacza, usunięta została przez właściciela farmy. Student stracił całą rękę aż do połowy przedramienia kiedy została ona uwięziona w maszynie. Cała tkanka miękka była zupełnie zniszczona. Rana była bardzo zabrudzona. Tego samego dnia przeprowadzona została 7-godzinna operacja.

 Oderwana część ręki przyłączona została ponownie do reszty ciała. W ciągu kolejnych kilku lat student przeszedł wiele operacji w St. James’s Hospital w Leeds, gdzie chirurdzy próbowali poprawić poziom funkcjonowania uszkodzonej ręki.

 

Pracodawca przyznał się do winy w kwestii złamania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy i nałożono na niego wysoką karę. Jednakże jego ubezpieczyciele starali się dowieść, że student przyczynił się w pewnym stopniu do wypadku.

 

Rozpoczęto program rehabilitacji (m.in. fizjoterapię oraz inne metody leczenia). Koszty rehabilitacji pokryte zostały przez częściowe wypłaty na poczet odszkodowania (ang. interim payments). Poszkodowany zdecydował się na kontynuację studiów w Wielkiej Brytanii. Nadal trwało jego leczenie chirurgiczne prowadzone przez zespół specjalistów w Leeds, którym nasz klient zaufał.

 

Sprawa trafiła do sądu i w rezultacie student otrzymał sześciocyfrową kwotę odszkodowania, odzwierciedlającą poniesione przez niego obrażenia, poniesione straty finansowe oraz przewidywane straty finansowe w przyszłości związane z zatrudnieniem oraz kosztami opieki i leczenia.

 

 Jeżeli pragniesz uzyskać bezpłatną wstępną poradę w języku polskim, dotyczącą uzyskania odszkodowania, prosimy o kontakt.

 

Bezpłatna polska infolinia:          0800 015 9028

E-mail:                          roszczenia.wypadkowe@irwinmitchell.com

Strona internetowa:                    www.irwinmitchell.com/polish

 

Przypominamy o darmowych sesjach porad prawnych w Newcastle i Consett (szczegóły na stronie:  www.irwinmitchell.com/polish).

 

 

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *