Nasza Opinia się zmieniła, a Twoja?

Z okazji drugich urodzin Magazyn Internetowy Opinia zaprezentował nowy, bardziej funkcjonalny i przejrzysty layout. Zmienił się także dotychczasowy profil strony. Najkrócej ujmując, Opinia nie jest już tylko polskim serwisem internetowym dla mieszkanców Leicester. Jest to bardzo kulturalna strona dla Polonii, bez względu na miejsce zamieszkania. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem publikowanymi tekstami oraz potrzebą

Z okazji drugich urodzin Magazyn Internetowy Opinia zaprezentował nowy, bardziej funkcjonalny i przejrzysty layout.

Zmienił się także dotychczasowy profil strony. Najkrócej ujmując, Opinia nie jest już tylko polskim serwisem internetowym dla mieszkanców Leicester. Jest to bardzo kulturalna strona dla Polonii, bez względu na miejsce zamieszkania.

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem publikowanymi tekstami oraz potrzebą przybliżania kultury, tradycji i zwyczajów zespół redakcyjny postanowił poszerzyć tematykę publikacji. Opinia będzie teraz przede wszystkim pełnić funkcję magazynu kulturalnego. Zaglądając na stronę www.opinia.co.uk , dowiecie się jaki koncert warto zobaczyć, jaki festiwal będzie organizowany w najbliższym czasie, gdzie wybrać się na wycieczkę z przyjaciółmi i co warto zwiedzić.

„Zauważyliśmy, że potrzeby i zainteresowania Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii zmieniają się. Oprócz przydatnych wskazówek jak sobie radzić, rodzi się ogromna potrzeba poznawania kultury kraju, w którym Polacy decydują się zamieszkać. Czytelnicy szukają sposobów na ciekawe spędzanie czasu wolnego, rozwijanie umiejętności zawodowych oraz pielęgnowanie umiłowanego hobby. Dlatego też będziemy regularnie zamieszczać informacje na powyższe tematy” – komentuje Robert Chmura, założyciel serwisu.

Opinia skierowana jest do otwartych, chcących podróżować i uczyć się czytelników, którzy na emigracji nie czują się obco. Wręcz przeciwnie, przebywanie zagranicą traktują jako wspaniałą możliwość poszerzania horyzontów, zdobywania ciekawych doświadczeń i kulturowego rozwijania swojej osobowości. Tak jak do tej pory, na stronie znajdują stałe sekcje tematyczne, gdzie można znaleźć przydatne porady i informacje, zamieścić drobne ogłoszenie, przeczytać ciekawy wywiad ze znaną osobą, dowiedzieć się, co ważnego dzieje się w świecie.

Lokalne opinie publikowane globalnie

Opinia powstała w Leicester, w samym sercu centralnej Anglii. Dlatego też lokalne informacje są zamieszczane z terenu East Middlands. Wykorzystując jednak wspaniałą możliwość jaką daje Internet oraz bardziej dostępne środki transportu, a co za tym idzie okazje do zwiedzania przeróżnych miejsc na świecie, Opinia zachęca czytelników do egzotycznych podróży, odwiedzania galerii w Londynie, wyjazdów na koncerty do Birmingham czy Nottingham, informuje o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i innych zakątkach globu. Każdego stać przecież od czasu do czasu na odrobinę szaleństwa i spędzenie weekendu w oryginalny sposób.

Wysoki standard i wiarygodność informacji

Magazyn Opinia jest przejrzysty, wiadomości prezentowane w sposób rzetelny, wiarygodny i czytelny. Zespół redakcyjny dba przede wszystkim o wysokie standardy publikacji, bez różnicy czy jest to wywiad z gwiazdą, czy krótka notka informacyjna z miasta, zawsze najważniejsza jest jakość. Takie kryteria są stosowane przy wyborze zamieszczanych tekstów.

Magazyn dwujęzyczny

Spełniając misję platformy integracyjnej, Opinia zamieszcza teksty w języku polskim i angielskim. ‘Nie mamy intencji tłumaczenia dosłownie wszystkich publikowanych informacji, ale poprzez zapewnienie takiej możliwości chcemy informować każdą z grup językowych o tym, co jest dla niej najważniejsze. W ten sposób umożliwiamy przybliżanie się kultur, poznawanie tego, co wartościowe, ułatwiamy komunikację społeczności zarówno polskiej, jak i angielskojęzycznej’ – mówi Robert Chmura.

Czy już tam zajrzałeś?

www.opinia.co.uk

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *