Polacy przeciwko podwójnemu opodatkowaniu – akcja magazynu Goniec Polski.

Nasz serwis przyłączył się do akcji „Polacy przeciwko podwójnemu opodatkowaniu” prowadzonej przez magazyn Goniec Polski (www.goniec.com). Zachęcamy do podpisywania petycji. Petycja do Ministra Finansów – Szanownej Pani profesor Zyty Gilowskiej Pani Minister Finansów, Po pierwszym maja do pracy w Wielkiej Brytanii wyjechało kilkaset tysięcy Polaków. Dlaczego tak dużo? Bo w Polsce nie mieli pracy, nie

Nasz serwis przyłączył się do akcji „Polacy przeciwko podwójnemu opodatkowaniu” prowadzonej przez magazyn Goniec Polski (www.goniec.com). Zachęcamy do podpisywania petycji.

Petycja do Ministra Finansów – Szanownej Pani profesor Zyty Gilowskiej

Pani Minister Finansów,

Po pierwszym maja do pracy w Wielkiej Brytanii wyjechało kilkaset tysięcy Polaków. Dlaczego tak dużo? Bo w Polsce nie mieli pracy, nie mogli utrzymać rodzin i nakarmić swoich dzieci. O ich decyzji przesądziła bieda i brak perspektyw na przyszłość. W Wielkiej Brytanii znaleźli pracę – chcą normalnie żyć, pracować i płacić podatki. Jednak tego normalnego życia odmawia im się w majestacie prawa, które działa przeciwko swoim obywatelom.

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią nakazuje dopłacić polskiemu fiskusowi różnicę w podatku zapłaconym za granicą i podatkiem należnym krajowi. Po przeliczeniu funtów na złotówki, okazuje się, że pracujący w Wielkiej Brytanii Polacy zarabiają niebotyczne kwoty, od których muszą zapłacić odpowiednio ogromny podatek. Nikt jednak nie bierze pod uwagę kosztów mieszkania i utrzymania w Wielkiej Brytanii.

W rezultacie Polacy, którzy utrzymują swoje rodziny w Polsce myślą o tym, by je sprowadzić na stałe do Wielkiej Brytanii. Ci, którzy chcieliby wrócić do kraju i odłożone pieniądze wykorzystać na rozpoczęcie działalności gospodarczej, kupno wymarzonego mieszkania, na które nie było ich stać w Polsce, są tej możliwości pozbawieni. Oszczędności pochłonie podatek.

Od 1 maja 2004 roku Polacy mogą pracować bez ograniczeń w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu dziesiątki tysięcy z nich przestało pracować nielegalnie. Straszenie ich, jak i tych, którzy przyjechali tutaj po 1 maja 2004 tym, że polski urząd skarbowy pochłonie ich często bardzo ciężko wypracowany dorobek sprawia, że przejawiają już na głos chęć zaprzestania legalnej pracy. Najgorszym, a najmniej pożądanym skutkiem może być ponowne zwiększenie się liczby wyzyskiwanych pracowników z Polski.

Bardzo ważną sprawą jest też to, że Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii są traktowani inaczej – gorzej, niż Ci, którzy pracują w innych krajach, jak Niemcy, czy Irlandia, a koszta utrzymania są o wiele wyższe w Wielkiej Brytanii, niż w tych drugich krajach.

Zwracając się do Pani i Rządu RP z prośbą o ponowną ratyfikację umowy między Polską i Wielką Brytanią lub wydanie rozporządzenia regulującego sprawę rozliczeń, apeluję do Pani poczucia sprawiedliwości.

Olbrzymia większość Polaków wyjechała po to, by wspomóc swoje rodziny. Nie stoją oni w kolejce po polski zasiłek dla bezrobotnych. Musieli przemierzyć dwa tysiące kilometrów, żeby zapewnić podstawowy byt swoim rodzinom.

Prosimy o kserowanie, podpisywanie i przesyłanie petycji pod adres:

Akcja „Jeden Podatek”
48 Haven Green
London W5 2NX

1. ……………………………………………..

2. ……………………………………………..

3. ……………………………………………..

4. ……………………………………………..

5. ……………………………………………..

6. ……………………………………………..

7. ……………………………………………..

8. ……………………………………………..

9. ……………………………………………..

10. ……………………………………………

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *