Trasa Koncertowa Sokół (WWO) & Pono (ZiP) TPWC

Koncert hip-hopowy w Manchester. Wszyscy fani warszawskich formacji hip-hopowych, WWO oraz ZIP Składu z niecierpliwością oczekiwali premiery projektu Sokoła i Pono, 'Teraz Pieniądz W Cenie’.Nowoczesna produkcja okazała się doskonałą płytą a singlowy numer 'Uderz W Puchara’ okupuje od kilkunastu tygodni listy hip-hopowych przebojów. W ramach trasy koncertowej promującej album, Sokół i Pono odwiedzą Manchester. Koncert

Koncert hip-hopowy w Manchester.

Wszyscy fani warszawskich formacji hip-hopowych, WWO oraz ZIP Składu z niecierpliwością oczekiwali premiery projektu Sokoła i Pono, 'Teraz Pieniądz W Cenie’.Nowoczesna produkcja okazała się doskonałą płytą a singlowy numer 'Uderz W Puchara’ okupuje od kilkunastu tygodni listy hip-hopowych przebojów.

W ramach trasy koncertowej promującej album, Sokół i Pono odwiedzą Manchester. Koncert odbędzie się 11. maja w klubie Music Box.

Sokół (WWO, ZIP Skład) i Pono (Zipera, ZIP Skład) zaczynali w polowie lat dziewięćdziesiątych. Pojawiali się jako TPWC na płytach DJ Volta i różnych składankach. Dziś po 11 latach nagrywają pierwszy album w duecie. Zaczynali undergroundowo, nagrywając kawałki w małym, nieprofesjonalnym studyjku Indigo na tyłach sklepu muzycznego z pomocą Karola i Bogusza Jr. Robili to dla siebie, ale kawałki szybko rozeszły sie w Warszawie – wtedy jeszcze bez internetu, przegrywane z kasety na kasete. Szybko zostali zauważeni i juz chwile po nagraniu pierwszych kawałków zagrali support przed RUN DMC. Następnie założyli wraz z przyjaciółmi legendarna Warszawska hiphopowa ekipę – ZIP Skład. Po wydaniu w 1999 roku pierwszej i jak dotąd jedynej płyty ZIP Składu – „Chleb powszedni”, powstały Zipowe projekty w mniejszych skladach. Pono, Fu i Koras wypuścili dwie płyty („O.N.F.R” i „Druga strona medalu”) projektu Zipera, z łatwoscia podbijajac listy kawalkami „Wir wydarzeń”, „Bez cisnień” czy „Do roboty” z Muńkiem Staszczykiem z T.Love. Tymczasem Sokół z Jędkerem i DJ Deszczu Strugi stworzyli znany projekt WWO (W Witrynach Odbicia / W Wyjątkowych Okolicznosciach), który wydał 4 albumy („Masz i pomyśl”, „We wlasnej osobie”, „Witam was w rzeczywistości” i „Życie na kredycie”). Pono wydał tez dwie świetnie przyjęte płyty solowe („Hołd” i „Tak to widze”), a Sokól wziąl udział w wielu innych nagraniach miedzy innymi z Michałem Urbaniakiem, kubańską grupa Los Sicarios, Kapelą Czerniakowską i Anią Szarmach, Jankiem Młynarskim oraz Foxem na 15 Minut Projekt.

11.05.2008 Music Box – otwarcie drzwi: 7.00pm
65 Oxford Street
M1 6QF
Manchester

Przedsprzedaż biletów (Ł14):
White Eagle – New Arndale Market, 49 High Street, M4 3AH
Aga Shop – 1 Robin Hood Street
Ptyś – 121 Milnrow Road, Rochdale OL16 5DN.

Oraz on-line:
www.ticketweb.co.uk
www.hip-hop.pl

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *