Silne trzęsienie ziemi w UK

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopni w skali Richtera, najsilniejsze na Wyspach Brytyjskich od blisko 25 lat, wystąpiło w nocy w Anglii. Epicentrum wstrząsów, do których doszło o godzinie 1.56 czasu polskiego, znajdowało się w Market Rasen, w hrabstwie Lincolnshire, około 200 kilometrów na północ od Londynu. Ich siła – według brytyjskiego centrum pomiarów geologicznych

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopni w skali Richtera, najsilniejsze na Wyspach Brytyjskich od blisko 25 lat, wystąpiło w nocy w Anglii.

Epicentrum wstrząsów, do których doszło o godzinie 1.56 czasu polskiego, znajdowało się w Market Rasen, w hrabstwie Lincolnshire, około 200 kilometrów na północ od Londynu. Ich siła – według brytyjskiego centrum pomiarów geologicznych BSG – wyniosła 5,3 stopni. Amerykańskie centrum geologiczne USGS podało wcześniej, iż miały one siłę 4,7 stopni. BBC poinformowała, że doniesienia o trzęsieniu nadeszły niemal z całej Anglii: z hrabstw Staffordshire, Warwickshire, Leicestershire, Manchesteru, Berkshire i obszaru metropolitalnego West Midlands. Wielu ludzi mówiło, że wstrząsy wybudziły ich ze snu. Odczuwano je również w londyńskich wysokościowcach.

Było bardzo silne. Czułem jak rusza się cały pokój – powiedział cytowany przez BBC mieszkaniec Yorkshire. Trzęsienie ziemi o sile 5,4 stopni w skali Richtera wystąpiło w 1984 roku w Walii. W ubiegłym roku Wielką Brytanię nawiedziły wstrząsy o sile 4,3 stopni.

Chcesz skomentować? Kliknij tutaj:

http://www.leeds-manchester.pl//forum/viewtopic.php?t=5646

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *