Sprawdź Twoje wynagrodzenie!

Department for Business, Enterprise & Regulatory Reform rozpoczyna kampanię informacyjną na temat Krajowej Płacy Minimalnej skierowaną do polskich pracowników. Brytyjski rząd prosi osoby z Europy Środkowo-Wschodniej, które pracują w UK, do upewnienia się, że otrzymują całe wynagrodzenie, które im się należy, a szczególnie stawkę minimalną, która wynosi obecnie £5.52 na godzinę. Brytyjski rząd chce zwiększyć

Department for Business, Enterprise & Regulatory Reform rozpoczyna kampanię informacyjną na temat Krajowej Płacy Minimalnej skierowaną do polskich pracowników.

Brytyjski rząd prosi osoby z Europy Środkowo-Wschodniej, które pracują w UK, do upewnienia się, że otrzymują całe wynagrodzenie, które im się należy, a szczególnie stawkę minimalną, która wynosi obecnie £5.52 na godzinę.

Brytyjski rząd chce zwiększyć świadomość Krajowej Płacy Minimalnej wśród polskiej społeczności z Wielkiej Brytanii, a szczególnie wśród tych, którzy nie są zaznajomieni z prawem dotyczącym płacy minimalnej i dlatego narażeni na wykorzystanie.

  

Aktualna Krajowa Stawka Minimalna dla pracownika to £5.52 na godzinę, jeśli ma on 22 lata lub więcej, £4.60 na godzinę dla pracownika mającego 18-21 lat oraz £3.40 na godzinę dla tych, którzy mają 16-17 lat.

 

W październiku 2007 roku ilość dni wolnych od pracy w roku zwiększyła się z 20 do 24 dni dla pracowników zatrudnionych na pełny etat (dla pracujących na nie pełny etat zwiększyła się proporcjonalnie). Kolejne wydłużenie urlopu (do 28 dni) nastąpi 1 kwietnia 2009 roku.

 

Pat McFadden, Minister Stanu ds. Stosunków Pracowniczych komentuje:

 

‘Krajowa płaca minimalna poprawia warunki pracy oraz stopę życiową tym spośród zatrudnionych, którzy są najbardziej wrażliwi. Z kolei zwiększenie ilości dni wolnych od pracy zmieni życie pracowników z całej Wielkiej Brytanii, pozwoli im spędzić więcej czasu z rodzinami oraz w swoich społecznościach’.

 

Ci, którzy sądzą, że nie otrzymują Krajowej Płacy Minimalnej lub potrzebują porady, mogą liczyć na pomoc. Gwarantująca poufność infolinia 0845 6000 678 może pomóc pracownikom otrzymać, co im należne oraz udzieli wsparcia w we własnym języku. W samym ubiegłym roku infolinia pomogła 14,000 pracownikom odzyskać ponad £3 000 000.

 

Więcej informacji na temat Krajowej Płacy Minimalnej i prawa do urlopu jest dostępne na :  www.direct.gov.uk/nmw-polish

 

Chcesz skomentować? Kliknij:

http://www.leeds-manchester.pl//forum/viewtopic.php?t=5326

 

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *