Kasia Cichopek zatańczy w Londynie

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel zatańczą na pierwszym międzynarodowym konkursie tańca Eurowizji w Londynie. Cichopek i Hakiel, znani z drugiej edycji „Tańca w gwiazdami” TVN, reprezentować będą w stolicy Wielkiej Brytanii Telewizję Polską. W konkursie „The Eurovision Dance Contest” pary rywalizować będą ze sobą w tańcach towarzyskich, latynoskich i dowolnych. W konkursie wystąpią pary z

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel zatańczą na pierwszym międzynarodowym konkursie tańca Eurowizji w Londynie.

Cichopek i Hakiel, znani z drugiej edycji „Tańca w gwiazdami” TVN, reprezentować będą w stolicy Wielkiej Brytanii Telewizję Polską. W konkursie „The Eurovision Dance Contest” pary rywalizować będą ze sobą w tańcach towarzyskich, latynoskich i dowolnych.

W konkursie wystąpią pary z 16 państw. Poza Polską są to między innymi: Dania, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Litwa, Holandia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Ukraina oraz Wielka Brytania.

Widowisko „The Eurovision Dance Contest” odbędzie się 1 września br. w Londynie. Początek o 20.00 (GMT). Transmisja w BBC 1 oraz w TVP 2.

Jak głosować:

Głosować można przez cały czas trwania programu. Dokładne momenty rozpoczęcia i zakończenie przyjmowania głosowania ogłoszą gospodarze wieczoru.

Dzwonić i wysyłać SMS można tylko z terenu 16 krajów – uczestników. Nie wolno głosować na parę reprezentującą kraj z którego dzwonimy. Numery telefonów pod które należy zadzwonić lub wysłać SMS będą przez cały czas trwania programu wyświetlane na dole ekranu.

Zwycięzcę poznamy około pół godziny po zamknięciu głosowania.

Trzymamy kciuki za polską parę!

Sobotni konkurs jest pierwszym konkursem tanecznym Eurowizji. Do tej pory EBU (European Broadcasting Union – Europejska Unia Nadawców) zorganizowała 51 konkursów piosenki. EBU powstało w 1950 roku, na początku miała 23 narodowych członków. Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w 1956 roku w Lugano i uczestniczyło w nim siedem krajów. Polska dołączyła do tego grona w 1994 roku i od razu w debiucie odniosła największy jak to tej pory sukces. Edyta Górniak z piosenką „To nie ja!” zajęła drugie miejsce.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *