Coraz więcej rodzin jest rozdzielanych

Home Office nie daje pozwolenia obcokrajowcom Liczba obcokrajowców, którzy otrzymują pozwolenie na życie wraz ze swoimi partnerami lub partnerkami w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniej dekady aż o 73 procent. Eksperci za przyczynę takiego stanu rzeczy podają nieprzychylną politykę imigracyjną rządu. Zgodnie z analizą statystyk imigracyjnych coraz mniej dzieci, partnerów, partnerek oraz krewnych obywateli

Home Office nie daje pozwolenia obcokrajowcom

Liczba obcokrajowców, którzy otrzymują pozwolenie na życie wraz ze swoimi partnerami lub partnerkami w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniej dekady aż o 73 procent. Eksperci za przyczynę takiego stanu rzeczy podają nieprzychylną politykę imigracyjną rządu.

Zgodnie z analizą statystyk imigracyjnych coraz mniej dzieci, partnerów, partnerek oraz krewnych obywateli brytyjskich otrzymuje pozwolenie na pobyt w Wielkiej Brytanii. Tendencja spadkowa utrzymuje się od roku 2006 – w ciągu ostatniej dekady odnotowano spadek 73-procentowy.

Według polityków statystyki te są konsekwencją nieprzychylnej imigrantom polityki Partii Konserwatywnej. Dziennik „The Independent” przytoczył przykład mężczyzny, który twierdzi, że przez nowe przepisy związane z wydawaniem wiz, kontakt ze swoją żoną i synem ma wyłącznie przez Skype’a.

Okazuje się, że spada nie tylko liczba obcokrajowców, którzy dostają pozwolenie z Home Office na zamieszkanie wraz ze swoimi rodzinami na Wyspach, ale także ilość składanych aplikacji. W roku 2006 istniało 83-procentowe prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia aplikacji o wizę, a w roku ubiegłym 72-procentowe.

Eksperci tłumaczą, że za spadek podań odpowiedzialna jest polityka obecnego rządu powstrzymująca ludzi przed składaniem aplikacji. Zgodnie z nowymi przepisami do kryterium, zgodnie z którym przyznawane są wizy, należy m.in. wysokość zarobków. Dochodzi do tego także wzrost opłat za złożenie aplikacji oraz dłuższy proces rozpatrywania podania.

www.polishexpress.co.uk

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • Mozedzungli
    2 listopada 2017, 18:40

    Anglicy przejadą się na tym brexicie jak im zabraknie fachowców do pracy.

    REPLY