Minimalne zarobki by „godnie” żyć

Do zachowania dobrego standardu życia potrzeba coraz wyższych dochodów Eksperci z Joseph Rowntree Foundation wyliczyli, jakie zarobki pozwalają na utrzymanie „przyzwoitego” poziomu życia dla przeciętnej rodziny żyjącej na Wyspach. Jest on określany jako poziom, który pozwala nie tylko na przeżycie, ale także pewne rozrywki, np. prezenty świąteczne czy wycieczki szkolne dla dzieci. Tą kwotą dla

Do zachowania dobrego standardu życia potrzeba coraz wyższych dochodów

Eksperci z Joseph Rowntree Foundation wyliczyli, jakie zarobki pozwalają na utrzymanie „przyzwoitego” poziomu życia dla przeciętnej rodziny żyjącej na Wyspach. Jest on określany jako poziom, który pozwala nie tylko na przeżycie, ale także pewne rozrywki, np. prezenty świąteczne czy wycieczki szkolne dla dzieci.

Tą kwotą dla rodziny z dwójką dzieci jest 40,800 funtów rocznie. Natomiast osoba samotna potrzebuje min. £ 17,9 tys. rocznie, a samotny rodzic z dzieckiem wymaga £25,9 tys. rocznie.

Autorzy raportu zwracają uwagę na coraz większe problemy w osiągnięciu tego pułapu przychodów. Brexit, inflacja i ograniczenia w zasiłkach sprawiają, że do zachowania dobrego standardu życia potrzeba coraz wyższych dochodów. Dlatego mimo wzrostu pensji minimalnej, standard życia rodziny o niskich zarobkach spada.

Rodzinom zarabiającym pensję minimalną brakuje £59, a samotnym rodzicom £55 tygodniowo, do osiągnięcia odpowiedniego pułapu.

Z danych opublikowanych przed rokiem wynikało, że przeciętna pensja Polaka mieszkającego w Zjednoczonym Królestwie nie przekracza £1,4 tys. miesięcznie.

Źródło: emito.net

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *