Pomysły na rodzinne zajęcia

Które pozwolą zaoszczędzić energię Osoby, które mają dzieci, najprawdopodobniej polecą liczniki smart – poleca je 86% osób, w których gospodarstwie domowym mieszkają dzieci oraz 81% ogółu społeczeństwa. Oto kilka pomysłowych i niezwykłych sposobów na możliwie obniżenie zużycia energii. Im więcej kreatywności, tym lepiej! Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, gdyż nie chcemy utrudniać Wam życia. Chcemy

Które pozwolą zaoszczędzić energię

Osoby, które mają dzieci, najprawdopodobniej polecą liczniki smart – poleca je 86% osób, w których gospodarstwie domowym mieszkają dzieci oraz 81% ogółu społeczeństwa.

Oto kilka pomysłowych i niezwykłych sposobów na możliwie obniżenie zużycia energii. Im więcej kreatywności, tym lepiej! Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, gdyż nie chcemy utrudniać Wam życia. Chcemy je tylko nieco urozmaicić.

Jak całą rodziną możecie obniżyć zużycie energii ?

 

·        Decydując się na danie z grilla zamiast niedzielnej pieczeni.

 

·        Jedząc kolację przy świetle świec, bez włączania lamp elektrycznych.

 

·        Korzystając z latarek zamiast lamp – możecie na przykład zorganizować sobie teatrzyk cieni lub opowiadać historie o duchach.

 

·        Organizując „polowanie” na urządzenia niepotrzebnie podłączone do prądu lub pozostawione w trybie gotowości, aby je następnie odłączyć.

 

·        Robiąc sobie cyfrowy detoks i szlaban na konsolę, telewizor, komputery i smartfony.

 

·        Robiąc sobie „odwyk” od kofeiny, rezygnując na tydzień z kawy i herbaty.

 

·        W upalny dzień pozwalając dzieciom pobiegać wokół spryskiwacza – nie będzie już potrzebna kąpiel w gorącej wodzie!

 

·        Wybierając się całą rodziną do kina zamiast oglądać telewizję – a może zachęcicie dzieci do zorganizowania własnego pokazu teatralnego lub filmowego?

 

·        Wybierając się na miejscowy basen, gdzie można wziąć prysznic, umyć się i wysuszyć włosy, zamiast robić to w domu.

 

·        Praktykując przez tydzień życie „jaskiniowca” – chodząc spać o zmierzchu i wstając o świcie.

 

·        „Zgrywając twardziela”, przez tydzień jedząc tylko zimne posiłki.

 

Chętnie poznamy Wasze pomysły na obniżenie zużycia energii przez rodzinę. Piszcie do nas! 

 content@leeds-manchester.pl

Źródło:All4comms

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *