Wizz Air rozpoczyna loty z Poznania

Wizz Air, największa tania linia lotnicza w Polsce, ogłosiła na dzisiejszej konferencji prasowej, że rozpoczyna loty z Poznania. Będzie to czwarty polski port lotniczy, z którego operuje Wizz Air. Rozpoczęcie lotów Wizz Air z Poznania nadchodzi po sukcesie odniesionym w Katowicach, Warszawie i Gdańsku w Polsce oraz w Budapeszcie na Węgrzech. Od pierwszego lotu w

Wizz Air, największa tania linia lotnicza w Polsce, ogłosiła na dzisiejszej konferencji prasowej, że rozpoczyna loty z Poznania. Będzie to czwarty polski port lotniczy, z którego operuje Wizz Air.

Rozpoczęcie lotów Wizz Air z Poznania nadchodzi po sukcesie odniesionym w Katowicach, Warszawie i Gdańsku w Polsce oraz w Budapeszcie na Węgrzech. Od pierwszego lotu w maju 2004 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,1mln pasażerów, z których blisko 700tys. podróżowało na trasach do i z Polski.

Loty z Poznania rozpoczną się 18 września połączeniami 4 razy w tygodniu do Londynu (Luton). Bilety są już dostępne, za tak niską cenę, jak 39PLN (nie wliczając podatków i opłat) na stronie internetowej wizzair.com lub poprzez call centre Wizz Air pod numerem telefonu (22) 351 94 99.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: „Wizz Air stał się bezsprzecznym liderem w sektorze tanich przewoźników w Polsce. To daje nam podstawy do przyszłego rozwoju Wizz Air na polskim rynku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kroku, a teraz mieszkańcy Poznania i regionu oraz wszyscy ci, którzy będą chcieli odkryć piękno tego miasta i okolic, będą mogli korzystać z usług i niskich opłat, jakie oferuje im Wizz Air. Jest to tylko początek naszego rozwoju na poznańskim rynku. Naszym celem jest przewiezienie 100 tys. pasażerów w ciągu pierwszego roku. Rozpoczęcie lotów z Poznania jasno podkreśla zaangażowanie Wizz Air w rozwój na polskim rynku i sprawia, że linia staje się prawdziwie narodowa.”

Krzysztof Pawłowski, Prezes Portu Lotniczego Poznań- Ławica dodał: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Wizz Air w Poznaniu. Loty na trasie Poznań- Londyn przyciągną wielu pasażerów do naszego nowoczesnego portu lotniczego. Dzięki zaangażowaniu Wizz Air, port potniczy w Poznaniu stanie się bez wątpienia centrum dla tych podróżujących, którzy wybierają niskie opłaty za przejazd.”

Plan lotów na trasie Poznań-Londyn Luton obowiązujący od 18 września:

piątek, niedziela
z Poznania: 19:30
do Londynu Luton: 20:30

piątek, niedziela
z Londynu Luton: 16:00
do Poznania: 19:00

poniedziałek, środa
z Poznania: 19:30
do Londynu Luton: 20:30

poniedziałek, środa
z Londynu Luton: 15:50
do Poznania: 18:50

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *