Szkoła Liderów Polonijnych Europy Zachodniej

VIII Szkoła Liderów Polonijnych Projekt ma charakter edukacyjny, obejmuje cykl warsztatów, wykładów i wizyt studyjnych oraz zajęcia przy wykorzystaniu e-learningu. Jest adresowany do aktywnych społecznie przedstawicieli środowisk polonijnych oraz Polaków mieszkających w następujących krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Irlandia, Austria, Francja, Norwegia, Szwecja, Włochy, Belgia, Luksemburg, Dania, Islandia, Finlandia, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Szwajcaria. Szkoła Liderów

VIII Szkoła Liderów Polonijnych

Projekt ma charakter edukacyjny, obejmuje cykl warsztatów, wykładów i wizyt studyjnych oraz zajęcia przy wykorzystaniu e-learningu. Jest adresowany do aktywnych społecznie przedstawicieli środowisk polonijnych oraz Polaków mieszkających w następujących krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Irlandia, Austria, Francja, Norwegia, Szwecja, Włochy, Belgia, Luksemburg, Dania, Islandia, Finlandia, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Szwajcaria. Szkoła Liderów Polonijnych Europy Zachodniej odbędzie się w Polsce, zajęcia będą prowadzone w języku polskim.

Termin  Szkoły Liderów Polonijnych Europy Zachodniej:  – 30 sierpnia – 8 września

Termin rekrutacji do Szkoły Liderów Polonijnych Europy Zachodniej:  27 maja – 22 czerwca 2016 roku.

Do  30 czerwca na stronie www.szkola-liderow.pl zostanie umieszczona lista uczestników.

Ogłoszenie rekrutacyjne, ankieta zgłoszeniowa, zasady uczestnictwa  oraz inne informacje  są zamieszczone  się  na stronie www.szkola-liderow.pl.

Organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa w Szkole Liderów, zapewniają pełne zakwaterowanie i wyżywienie.  W uzasadnionych przypadkach, na wniosek uczestnika, organizatorzy mogą także zapewnić częściowy zwrot kosztów podróży. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie są zobowiązane do podpisania „Zasad uczestnictwa” oraz do udziału w całym programie Szkoły Liderów Polonijnych.

Założenia programowe Szkoły Liderów Polonijnych

Program Szkoły Liderów Polonijnych jest ukierunkowany na działania wspierające rozwój kompetencji liderskich uczestników oraz na wzmocnienie więzi z Polską oraz kreowanie postaw obywatelskich, a także umiejętność nawiązywania współpracy z innymi działaczami oraz organizacjami polonijnymi. Szkoła Liderów Polonijnych Europy Zachodniej będzie trwała 10 dni. Składa się z cyklu warsztatów, wizyt studyjnych oraz wykładów i spotkań z politykami, działaczami społecznymi, przedstawicielami świata nauki i kultury. Ponadto w programie są przewidziane debaty oxfordzkie oraz konwersatoria. Przed przyjazdem do Polski uczestnicy będą mieli też obowiązek ukończyć krótki kurs e-learningowy, stanowiący przygotowanie do zajęć i uzupełnienie ich wiedzy. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w języku polskim.

Program Szkoły składa się z trzech głównych komponentów :

  • Warsztaty i szkolenia rozwijające umiejętności liderskie

Program warsztatu zostanie opracowany po wybraniu uczestników projektu, aby dostosować go do potrzeb grupy. Planujemy warsztaty z zakresu trzech obszarów przywództwa, warsztat debatancki, warsztaty wspierające umiejętności nawiązywania współpracy z organizacjami, warsztat z zarządzania i planowania projektu.

Program zostanie przygotowany i przeprowadzony przez profesjonalnych trenerów z Zespołu Trenerskiego Stowarzyszenia Szkoła Liderów

  • Wizyty studyjne, wykłady, spotkania

W ramach programu w ośrodku szkoleniowym oraz podczas wizyt studyjnych odbędą się wykłady i spotkania z politykami, przedstawicielami instytucji publicznych i kulturalnych, przedstawicielami świata nauki, artystami, działaczami organizacji pozarządowych, przedstawicielami biznesu, a także z aktywnymi społecznie młodymi Polakami.

Obszary tematyczne podczas wykładów, spotkań i wizyt studyjnych:

    • Rozwój samorządności w Polsce
    • Sytuacja gospodarcza, społeczna i polityczna Polski
    • Działalność organizacji pozarządowych w Polsce
    • Angażowanie ludzi do działania
    • Oddolne inicjatywy kulturalne i społeczne
    • Współczesny patriotyzm
    • Rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce
    • Tożsamość narodowa przedstawicieli Polonii
    • Działalność polskich instytucji państwowych i organizacji pozarządowych zajmujących się opieką bądź współpracą ze środowiskami polonijnymi
    • Możliwości współpracy organizacji polonijnych z organizacjami w Polsce
    • Przywództwo w sferze publicznej i społecznej
    • Promocja wiedzy o Polsce poza granicami kraju

Organizacja Szkoły

Uczestnicy przez cały czas trwania Szkoły będą współpracować z Asystentami grup. Do ich obowiązków będzie należało: omawianie programu merytorycznego Szkoły, czuwanie nad kwestiami organizacyjnymi związanymi z funkcjonowaniem grupy, integrowanie grupy, wzmacnianie efektów szkoleń i rozwiązywanie potencjalnych komplikacji podczas codziennych spotkań podsumowujących.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@szkola-liderow.pl

Kontakt:

Anna Łukawska-Adamczyk

anna.lukawska@szkola-liderow.pl

tel. +48 22 55 68 255

Projekt jest współfinansoway ze śrdków finansowych otrzymanych z Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2016r.”

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *