Rodzic ma prawo zabrać dziecko do Disneylandu

Zapadł wyrok w precedensowej sprawie Jon Platt toczył sądową batalię o to, czy miał prawo zabrać swoją córkę na wycieczkę do Disneylandu w trakcie roku szkolnego. Właśnie zapadł wyrok w precedensowej sprawie. “To wielkie zwycięstwo. O tym, co jest najlepsze dla ich dzieci powinni decydować rodzice” – powiedział Platt opuszczając salę rozpraw. Z kolei komentujący

Zapadł wyrok w precedensowej sprawie

Jon Platt toczył sądową batalię o to, czy miał prawo zabrać swoją córkę na wycieczkę do Disneylandu w trakcie roku szkolnego. Właśnie zapadł wyrok w precedensowej sprawie.

“To wielkie zwycięstwo. O tym, co jest najlepsze dla ich dzieci powinni decydować rodzice” – powiedział Platt opuszczając salę rozpraw. Z kolei komentujący sprawę przedstawiciele resortu edukacji, wyrazili rozczarowanie wyrokiem i zapowiedzieli, że od decyzji będą się odwoływać.

Cała sprawa zaczęła się w kwietniu ubiegłego roku, kiedy 44-letni ojciec odmówił zapłacenia 120 funtów kary za to, że jego córka opuściła osiem dni szkolnych, podczas kórych cała rodzina przebywała na Florydzie. Platt uznał, że jako ojciec nie musi nikogo pytać o pozwolenie, jeśli chce zabrać córkę do Disneylandu, ani tym bardziej ponosić kosztów finansowych swojej decyzji. Mężczyzna był swoich praw na tyle pewien, że pozwolił córce ponownie opuścić lekcje w grudniu, kiedy to zabrał ją na wycieczkę do Laponii.

Koszty sądowe rozprawy, podczas której Platt walczył o uznanie słuszności swojej decyzji wyniosły 15 tys. funtów. Całą kwotę ma uregulować strona przegrana, czyli w tym przypadku rada miejska Isle of Wright. “Czuję wielką ulgę, to oczywiste” – powiedział Platt. “Wiem, że ta decyzja nie jest ważna tylko dla mnie, ale dla dziesiątków rodziców w tym kraju” – komentował mężczyzna.

Jego entuzjazmu nie podziela Ministerstwo Edukacji: “ Istnieją wyraźne dowody na to, że kilka dodatkowych dni poza szkołą może mieć wpływ na to, jak dany uczeń poradzi sobie na egzaminach, które z kolei determinują jego dalsze, dorosłe życie” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa.

Źródło:PolishExpress

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *