3,2 miliony Polaków chce opuścić kraj za pracą

Na pytanie „Czy zamierza pan/pani w najbliższym roku wyjechać do pracy za granicę” pozytywną odpowiedź w sondażu „Rzeczpospolitej” udzieliło 12 proc. rodaków pomiędzy 15. a 64. rokiem życia. To w sumie 3,2 mln osób. Najchętniej Polacy wyemigrowaliby do pracy tam, gdzie i tak jest nas dużo: do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii – podaje „Rzeczpospolita”.

Na pytanie „Czy zamierza pan/pani w najbliższym roku wyjechać do pracy za granicę” pozytywną odpowiedź w sondażu „Rzeczpospolitej” udzieliło 12 proc. rodaków pomiędzy 15. a 64. rokiem życia. To w sumie 3,2 mln osób.

Najchętniej Polacy wyemigrowaliby do pracy tam, gdzie i tak jest nas dużo: do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii – podaje „Rzeczpospolita”.

W 2006 r. oficjalnie w celach zarobkowych wyjechało za granicę prawie 370 tys. rodaków. Jednak dane GUS nie obejmują ogromnej liczby pracujących na czarno.

Badanie deklaracji wyjazdu za granicę w celach zarobkowych ośrodek badawczy IMAS International z Wrocławia przeprowadził dla „Rz” w kwietniu br. metodą wywiadu kwestionariuszowego na reprezentatywnej kwotowej grupie 1009 Polaków powyżej 15. roku życia.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *