636 tysięcy imigrantów

Trafiło do UK i będzie ich więcej Aż 636 tysięcy imigrantów przybyło do Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Brytyjscy eksperci przewidują, jak może wyglądać przyszłość ich kraju, jeżeli taki wzrost napływu ludności się utrzyma. Wspaniałe wiejskie, zielone obszary na Wyspach mogą wkrótce zostać zniszczone na rzecz budowy całej infrastruktury, która będzie niezbędna, by

Trafiło do UK i będzie ich więcej

Aż 636 tysięcy imigrantów przybyło do Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Brytyjscy eksperci przewidują, jak może wyglądać przyszłość ich kraju, jeżeli taki wzrost napływu ludności się utrzyma.

Wspaniałe wiejskie, zielone obszary na Wyspach mogą wkrótce zostać zniszczone na rzecz budowy całej infrastruktury, która będzie niezbędna, by państwo było w stanie poradzić sobie z narastającą ilością imigrantów. Jak wynika z raportu The Office of National Statistics, do 2039 roku Wielka Brytania zanotuje wzrost ludności aż o 10 milionów, z czego dwie trzecie mają stanowić imigranci. Według organizacji, Brytyjczycy mają teraz do czynienia z niespotykanym dotąd rozmiarem imigracji. Według obliczeń ONS w ciągu najbliższych 25 lat, liczba ludności na Wyspach może wzrosnąć do 70 milionów mieszkańców. Oznacza to, że aż 920 osób będzie przybywać do UK każdego dnia.

Badacze oszacowali także, że liczba samochodów jeżdżących po brytyjskich drogach może wzrosnąć o 20 milionów. Co więcej Wielka Brytania będzie potrzebowała około 4 tys. nowych szkół i 26 szpitali, by dotrzymać kroku demograficznym zmianom. Simon Ross z grupy lobbingowej Population Matters dodaje, że kolejna generacja Brytyjczyków może mieć największe znane dotąd problemy mieszkaniowe.

– Już teraz Wielka Brytania ma najmniejsze nowe lokale mieszkalne w Europie – w większości są to ciasne mieszkania bez ogrodów. To wszystko dlatego, że ceny gruntów na Wyspach stale rosną, w związku ze wzrostem potrzeby budowy nowych lokali. Dla bogatszych zapewne nie wiele się zmieni, jednak ci biedniejsi mogą być zmuszeni do wyprowadzki z miast i dłuższych dojazdów do pracy – powiedział Ross.

Źródło: PolishExpress

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *