Cena domu w Londynie

5 razy wyższa niż na północy kraju Cena przeciętnego domu w Londynie wzrosła do 500 tysięcy funtów, podczas gdy na południowym-wschodzie spadła poniżej 100 tysięcy. Z najnowszych danych wynika, że zakup domu jest o wiele bardziej opłacalny na północnym-wschodzie Wielkiej Brytanii, gdzie cena przeciętnej nieruchomości spadła poniżej 100 tysięcy funtów. Według Land Registry ceny domów

5 razy wyższa niż na północy kraju

Cena przeciętnego domu w Londynie wzrosła do 500 tysięcy funtów, podczas gdy na południowym-wschodzie spadła poniżej 100 tysięcy.

Z najnowszych danych wynika, że zakup domu jest o wiele bardziej opłacalny na północnym-wschodzie Wielkiej Brytanii, gdzie cena przeciętnej nieruchomości spadła poniżej 100 tysięcy funtów. Według Land Registry ceny domów w Anglii i Walii we wrześniu tego roku wzrosły o 1% i wynoszą średnio 186,553 funtów. Jest to o 6 tysięcy funtów więcej niż średnia zakupu domu w 2007 roku, kiedy to również mieliśmy do czynienia z boomem na rynku nieruchomości.

W ciągu ubiegłego roku wartość przeciętnej nieruchomości podniosła się o 5,3%, a w Londynie o 9,6%. Dziesięć londyńskich dzielnic odnotowało podwyżkę cen mieszkań przynajmniej o 10%, są wśród nich m.in. Newham (13,6%) i Greenwich (12%). Na południowym-wschodzie kraju, wyłączając Londyn, ceny nieruchomości podskoczyły o 8,5% w ciągu ostatniego roku, i wynoszą 15% w Reading, 14% w Luton i 11% w Thurrock.

Zupełnie inna sytuacja przedstawia się na północnym-zachodzie kraju, gdzie przeciętna cena domu wynosi obecnie 115,594 funty. Z kolei północny-wschód jest jedynym regionem Wielkiej Brytanii, gdzie ceny mieszkań spadły o 0,3%, a średnia cena nieruchomości wynosi poniżej 100 tysięcy funtów.

Źródło: PolishExpress

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *