„Głos dla Polonii”

Nowa akcja w mediach społecznościowych Polacy mieszkający za granicą chcą uczestniczyć w życiu społecznym kraju!  Grupa Polaków mieszkających za granicą rozpoczęła właśnie nowe wyzwanie w mediach społecznościowych. #glosdlapolonii, bo tak została właśnie zatytułowana akcja, ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat Polaków mieszkających za granicą i zachęcić ich do aktywnego włączenia się w życie

Nowa akcja w mediach społecznościowych

Polacy mieszkający za granicą chcą uczestniczyć w życiu społecznym kraju! 

Grupa Polaków mieszkających za granicą rozpoczęła właśnie nowe wyzwanie w mediach społecznościowych. #glosdlapolonii, bo tak została właśnie zatytułowana akcja, ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat Polaków mieszkających za granicą i zachęcić ich do aktywnego włączenia się w życie społeczne i polityczne Polski. Akcja bardzo szybko zyskała sobie sympatię polskich emigrantów mieszkających w najważniejszych miastach polonijnych na całym świecie, zlokalizowanymi między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech Irlandii, na Ukrainie czy w Stanach Zjednoczonych.

 Uczestnicy akcji robią sobie zdjęcie, na którym widnieje nazwa miasta w którym obecnie mieszkają oraz hashtag #glosdlapolonii. Przedsięwzięcie jest wzorowane na słynnym ‘Ice Bucket Challenge’. Tym razem chodzi jednak o zdjęcie, na którym osoba wykonująca zadanie nominuje kolejnych do przygotowania kartki z nazwą zagranicznego miasta i #glosdlapolonii. Jako pierwszy, realizacji tego wyzwania podjął się Daniel Wiśniewski, na co dzień mieszkający w Brukseli.

Stworzyć reprezentację Polonii w  życiu społecznym i politycznym

Akcja #glosdlapolonii promuje ideę utworzenia reprezentacji politycznej i społecznej dla Polaków mieszkających za granicą. ‘Poza Polską mieszka nawet 20 milionów Polaków. Czas, aby ogromna grupa obywateli posiadała swoich reprezentantów w Polskim Sejmie i Senacie’ mówi główny pomysłodawca akcji Daniel Wiśniewski.

Co więcej, organizatorzy akcji chcą zbudować stowarzyszenie organizacji polonijnych z siedzibą w Warszawie dla reprezentowania interesów Polaków mieszkających za granicą. Organizacja ta powinna być współtworzona przez wszystkie największe organizacje polonijne zarówno europejskie jak i te zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, czy Australii. Ulokowanie tej organizacji w Warszawie pozwoli włączyć reprezentantów Polonii w struktury najważniejszych instytucji państwowych. ‘Trudno w to uwierzyć, że polskie organizacje, dbające o zachowanie i rozwój polskiej kultury za granicą nie są w żaden sposób reprezentowane w Warszawie. Czas to zmienić- mówi Daniel Wiśniewski.

Nadchodzące wybory to również wielka szansa dla polskiej emigracji, bowiem po raz pierwszy mamy kilku kandydatów polonii na listach wyborczych. Miejmy nadzieje, że za 4 lata wszystkie najważniejsze środowiska polityczne wystawią kandydatów dla polskich emigrantów’.

Akcja trwa tylko do 15 października!           

Jeśli mieszkasz za granicą i chcesz wziąć udział w akcji zamieść podobne zdjęcie na swoim profilu na Facebooku i Twitterze oraz nominuj swoich znajomych także mieszkających poza Polską do wzięcia udziału w zabawie!

 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *