Innowacje w biznesie

II Kongres Polskich Przedsiębiorców w Londynie Polacy czują się coraz pewniej w anglosaskiej kulturze biznesowej, podejmując się ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Pomimo barier związanych z rozwojem firmy w Wielkiej Brytanii, polscy przedsiębiorcy potrafią dobrze zdefiniować swój rynek docelowy, nie tylko na poziomie lokalnym. Dodatkowo mają ogromną motywację do osiągnięcia sukcesu, mieszkając poza granicami kraju. Polskie

II Kongres Polskich Przedsiębiorców w Londynie

Polacy czują się coraz pewniej w anglosaskiej kulturze biznesowej, podejmując się ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Pomimo barier związanych z rozwojem firmy w Wielkiej Brytanii, polscy przedsiębiorcy potrafią dobrze zdefiniować swój rynek docelowy, nie tylko na poziomie lokalnym. Dodatkowo mają ogromną motywację do osiągnięcia sukcesu, mieszkając poza granicami kraju. Polskie i brytyjskie firmy spotkają się ponownie 16 października br. podczas Kongresu Polskich Przedsiębiorców w Londynie, aby podzielić się doświadczeniami z prowadzenia biznesu w UK, jak również nawiązać cenne kontakty oraz nabyć przydatną wiedzę.

 Organizowany od ubiegłego roku Kongres jest odpowiedzią na rosnącą aktywność biznesową naszych rodaków, którzy coraz to śmielej realizują swoje projekty na obcym rynku, odnosząc z każdym rokiem coraz więcej sukcesów. Polscy przedsiębiorcy wykazują się determinacją w swoich działaniach, chcą się rozwijać oraz nieustannie poszerzać wiedzę, co udowodnili doskonałą frekwencją na pierwszym Kongresie.

 – Drugi Kongres Polskich Przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii to nie tylko platforma wymiany doświadczeń, ale  także wzajemnego wsparcia polskich przedsiębiorców, działających na obcym rynku. Organizując cykl spotkań chcemy popularyzować wśród Polaków ideę networkingu, który jest bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu na Wyspach. – mówi Bartłomiej Kowalczyk, twórca Polish Business Link.

 Tematem przewodnim całodniowego eventu będą innowacje w biznesie. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami zostanie podjęty temat poszukiwania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach oraz alternatywnych sposobów finansowania innowacyjnych projektów. Podczas Kongresu zostanie zorganizowana ‘Klinika Biznesowa’, podczas której zostaną poruszone ważne tematy dla każdego przedsiębiorcy. Organizatorzy zaporosili m.in. Companies House – Brytyjski Rejestr Spółek oraz ekspertów, którzy omówią zmiany w emeryturach dla pracowników zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. Sesja ‘Innowacyjna Polska’ będzie idealną okazją do poznania możliwości eksportowych między Polską a Wielką Brytanią. W programie znajdzie się także moderowany panel dyskusyjny z przedsiębiorcami działającymi na rynku brytyjskim oraz możliwość rozmowy jeden na jeden z wybranym ekspertem podczas porannej i popołudniowej przerwy. Sesja networkingowa zamykająca wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do nawiązania między uczestnikami cennych kontaktów biznesowych.

 Wydarzenie jest organizowane przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlową oraz Polish Business Link, organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości wśród Polaków prowadzących działalność na rynku brytyjskim.

 Michael Dembinski, Główny Doradca w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej, zachęca do uczestnictwa w Kongresie:

Udział w kongresie będzie inspiracją dla Twojego Biznesu, zachętą do zmian, okazją do poznania nowych inicjatyw, pomysłów i najlepszych praktyk z brytyjskiego rynku. Niezależnie od tego czy już prowadzisz biznes czy poszukujesz nowych kontaktów obecność na Drugim Kongresie Polskich Przedsiębiorców w UK jest obowiązkowa!

Polish Business Link www.pblink.co.uk

Polish Business Link to sieć biznesowa dla polskich i brytyjskich przedsiębiorstw z sektora MSP, które chcą znaleźć partnerów biznesowych (dystrybutorów, franczyzobiorców i inwestorów) w Polsce i Wielkiej Brytanii. Platforma B2B PBlink.co.uk posiada dwujęzyczną tablicę ogłoszeń i wydarzeń biznesowych, wiadomości biznesowe z Wielkiej Brytanii, poradniki jak prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii oraz Katalog Członków.

Polish Business Link regularnie organizuje Polskie Seminaria Biznesowe połączone z networkingiem w Wielkiej Brytanii. Relacje video z wybranych spotkań: video. Lista wszystkich eventów organizowanych przez Polish Business Link w 2015 roku w Wielkiej Brytanii: lista

BPCC www.bpcc.org.pl

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa / British-Polish Chamber of Commerce to rozbudowana sieć brytyjsko-polskich kontaktów biznesowych. Izba od 1992 roku działa na rzecz rozwoju polsko-brytyjskiej współpracy gospodarczej – aktywnie kojarzy potencjalnych partnerów biznesowych i promuje najlepsze praktyki.


W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt


W Wielkiej Brytanii: Bartlomiej Kowalczyk, dyrektor, Polish Business Link

+44 1312026881, + 44 7842613016

bart.k@pblink.co.uk

Twitter: @pb_link, @BartekKowalczyk

W Polsce: Michael Dembinski, Główny Doradca, British-Polish Chamber of Commerce

+48 606969200

michael.dembinski@bpcc.org.pl

Twitter: @policies4poland

 

Oficjalna strona Kongresu:


– Po polsku: kongres.pblink.co.uk
– Po angielsku: congress.pblink.co.uk

– Relacja z I edycji Kongresu w 2014 r.: relacja
Oficjalny Biuletyn I edycji Kongresu: biuletyn

 

Dołącz do dyskusji na Twitterze: #BizCongressPL

 

Data i miejsce Kongresu:

16 października 2015 r.

 

Royal Bank of Scotland

280 Bishopsgate

EC2M 4RB London

United Kingdom

 

Rejestracja na Kongres: rejestracja

 

Kluczowe dane makro:

Wg raportu Centre of Entrepreneurs prawie 22 000 polskich dyrektorów zarządzających utworzyło ponad 21 000 przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo 65 000 polskich przedsiębiorców na Wyspach pracuje na własny rachunek (self-employed)

Według Spisu Powszechnego z 2011 r. liczba ludności polskiego pochodzenia w Anglii i Walii wzrosła dziewięciokrotnie w latach 2001-2011 to znacząco więcej niż wzrost liczby osób z jakiekolwiek innego kraju

W Anglii i Walii mieszka 579 000 Polaków, w Szkocji 55 000, w Irlandii Północnej 17 700

Polski stał się drugim najpopularniejszym językiem w Anglii

Firmy zrzeszone w BPCC reprezentują ok. 25% bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. Izba blisko współpracuje także z Ambasadą brytyjską w Polsce oraz polską w Wielkiej Brytanii

 

Linki:

Raporty Makroekonomiczne Polish Business Link: raporty

Dedykowana sekcja Brytyjskiego Urzędu Podatkowego (HMRC) na portalu PBlink.co.uk: sekcja_HMRC

Wywiady z polskimi przedsiębiorami w Wielkiej Brytanii, sekcja ‘Polak potrafi’: wywiady

Relacje z wydarzeń organizowanych przez Polish Business Link: wydarzenia

 

Osoby:

Bartłomiej Kowalczyk LinkedIn profile

Przedsiębiorca, marketingowiec, planista mediów, event manager. Ukończył studia ekonomiczne oraz dyplom z marketingu przyznany przez Chartered Institute of Marketing (CIM). Od 2010 roku prowadzi własną agencję marketingową Picklemedia Consultancy Ltd. Twórca Polish Business Link, dwujęzycznego portalu B2B dla polskich i brytyjskich małych oraz średnich przedsiębiorstw poszukujących partnerów handlowych, dystrybutorów, franczyzobiorców, inwestorów w Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

 

Michael Dembinski LinkedIn profile

Michael Dembinski urodził się w Londynie w 1957 r. Studiował w Warwick University i w londyńskim The City University, potem pracował w Confederation of British Industry, gdzie przez 9 lat był redaktorem naczelnym CBI News – miesięcznika stowarzyszenia pracodawców przemysłowych. Michał przeniósł się z rodziną do Warszawy w 1997 r. Pracował jako dyrektor d/s komunikacji w Polskiej Telewizji Kablowej (dziś UPC Polska), poźniej jako dyrektor zarządzający Trader.com Polska (dziś część Agory S.A.). Współpracuje z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową od roku 2002.


 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *