Bezpłatna polska e-szkoła

Dla dzieci Polaków przebywających zagranicą Tylko do 14 sierpnia trwają zapisy do bezpłatnej, polskiej e-szkoły, przeznaczone dla dzieci Polaków przebywających poza granicami kraju. Możliwość uczestnictwa dzieci w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu możliwa jest dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus. Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny pomagający dzieciom Polaków przebywających za granicą

Dla dzieci Polaków przebywających zagranicą

Tylko do 14 sierpnia trwają zapisy do bezpłatnej, polskiej e-szkoły, przeznaczone dla dzieci Polaków przebywających poza granicami kraju. Możliwość uczestnictwa dzieci w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu możliwa jest dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny pomagający dzieciom Polaków przebywających za granicą w utrzymaniu kontaktu z Ojczyzną. Projekt wspiera polskich emigrantów w edukacji ich dzieci na poziomie zerówki, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zespół tworzący projekt dokłada wszelkich starań, aby nauka przynosiła jak najlepsze efekty, a równocześnie wiązała się z przyjemnością płynącą z obcowania z językiem i kulturą polską. Edukacja opiera się na idei tzw. nauczania domowego, w którym to rodzic staje się nauczycielem dla swojego dziecka, natomiast cały proces nauczania wspierany jest przez multimedialne materiały edukacyjne udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej.

Ważnym elementem nauki są Webinaria, czyli odbywające się na żywo cotygodniowe spotkania on-line z polskimi nauczycielami, przeniesione ze szkolnej ławki do Internetu. Zajęcia składają się z wykładu wzbogaconego o interesujące prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Uczniowie aktywnie biorą udział w spotkaniach poprzez wspólne rozwiązywanie zadań, rebusów i łamigłówek. Na końcu każdej tego typu lekcji istnieje możliwość omówienia problemów napotkanych podczas realizowania materiału zamieszczonego na platformie, z czego korzystają zarówno uczniowie jak i ich rodzice.

Każdy rok nauki kończy się egzaminem klasyfikacyjnym. Po jego zdaniu, uczeń otrzymuje państwowe świadectwo, które m.in. eliminuje ryzyko powtarzania klasy po powrocie dziecka do kraju. Dla dzieci Polaków mających możliwość przystąpienia do egzaminu nauka w Polskich Szkołach Internetowych Libratus jest zupełnie bezpłatna. Egzaminy odbywają się w:

Egzaminy poza granicami Polski organizowane są tylko dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Zapisy na bezpłatną naukę, dokonywane są za pośrednictwem strony www.libratus.edu.pl/zapisy2015.

Zachęcamy do zapoznania się z szkolnym profilem na Facebooku: www.facebook.com/PSI.Libratus, gdzie udostępniane są aktualności dotyczące projektu oraz ciekawostki zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

Źródło: PolishExpress

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *