Zostawcie imigrantów w spokoju

Potrzebujemy ich Takie zdanie zoraz częściej wypowiadają brytyjscy pracodawcy. Uparte trzymanie się planu ograniczenia imigracji do Wielkiej Brytanii budzi coraz większe niezadowolenie wśród pracodawców na Wyspach. Reprezentujący środowiska biznesowe apelują o to, by zmienić retorykę i docenić korzyści płynące z obecności przyjezdnych w UK. „Potrzebujemy dostępu do umiejętności i wiedzy, którą przywożą ze sobą imigranci

Potrzebujemy ich

Takie zdanie zoraz częściej wypowiadają brytyjscy pracodawcy.

Uparte trzymanie się planu ograniczenia imigracji do Wielkiej Brytanii budzi coraz większe niezadowolenie wśród pracodawców na Wyspach. Reprezentujący środowiska biznesowe apelują o to, by zmienić retorykę i docenić korzyści płynące z obecności przyjezdnych w UK. „Potrzebujemy dostępu do umiejętności i wiedzy, którą przywożą ze sobą imigranci zza morza” – czytamy.

O ostrej krytyce nieustannie drążonego przez konserwatystów tematu ograniczenia salda migracji do dziesiątek tysięcy osób rocznie napisał dziennikarz ekonomiczny Channel 4, Neil MacDonald.

Jak się okazuje, Federacja The Engineering Employers Federation ostrzega przed zmiennym stosunkiem polityków do imigracji, podkreślając, że brytyjskiemu biznesowi potrzeba dostępu umiejętności posiadanych przez mieszkańców UK pochodzących zza granicy.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele grupy biznesowej The London First: ich zdaniem skupiający się na konkurencyjności swojego programu konserwatyści tracą na wiarygodności właśnie przez retorykę imigracyjną.

„Nie tylko środowiska biznesowe są przekonane, że migracja ma pozytywny wpływ na brytyjską gospodarkę. W ostatnim miesiącu Office for Budget Responsibility przewidywał zwiększenie migracji do ok. 160 tys. osób rocznie – zamiast spadku do wspomnianych wcześniej dziesiątek tysięcy” – pisze MacDonald.

„Zwiększone prognozy dotyczące imigracji pociągnęły za sobą zwiększenie przez OBR także prognoz dotyczących zatrudnienia, wzrostu ekonomicznego i wpływów z podatków. Zostaje tylko pytanie, czy którakolwiek z nich się spełni, jeśli tym razem konserwatystom uda się ograniczyć migrację do Zjednoczonego Królestwa” – podsumowuje MacDonald.

Źródło: PolishExpress

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *