Poruszający tekst Polki

Codziennie straszycie całe Wyspy Polakami. Dlaczego? Jak wyjaśnia, niepokojące tendencje obserwuje się nie tylko na poziomie lokalnym, ale i w debacie ogólnoeuropejskiej. „Czemu pochodzeniu i rasie poświęca się aż tyle uwagi?” – pyta na łamach „Torquay Herald Express” Kasia McClure, Polka mieszkająca od kilku lat w South Devon. „Jestem matką dwójki dzieci, mieszkam w Torquay.

Codziennie straszycie całe Wyspy Polakami. Dlaczego?

Jak wyjaśnia, niepokojące tendencje obserwuje się nie tylko na poziomie lokalnym, ale i w debacie ogólnoeuropejskiej.

„Czemu pochodzeniu i rasie poświęca się aż tyle uwagi?” – pyta na łamach „Torquay Herald Express” Kasia McClure, Polka mieszkająca od kilku lat w South Devon.

„Jestem matką dwójki dzieci, mieszkam w Torquay. Jestem także imigrantką. Przede wszystkim jednak jestem Polką i Europejką. Kocham Wielką Brytanię i uwielbiam wychowywać swoje dzieci w South Devon (…) Cały ten region jest pięknym miejscem, przypominającym ogromny plac zabaw dla dzieci. Łatwo tu odnaleźć spokój. Muszę jednak przyznać, że martwią mnie coraz częstsze ataki na tle rasistowskim, do jakich dochodzi na Wyspach” – pisze Polka, Kasia McClure.

„Martwią mnie poglądy takich grup jak True Finns (pol. Prawdziwi Finowie lub Partia Finów, fińska partia polityczna o profilu narodowo-konserwatywnym, silnie eurosceptycznym – dop. Red.), którzy znajdują swoich naśladowników w całej Europie. To oni wyszli z pomysłem „opasek na ramię dla mniejszości narodowych”. Ich doradca polityczny powiedział wprost, że każdy obcokrajowiec powinien ją nosić by jego pochodzenie było natychmiast rozpoznawalne np. dla policji: ‘to jest muzułmanin z Somalii’, ‘to żebrak z Rumunii’” – pisze.

Dodaje, że na takich wypowiedziach się nie kończy, ponieważ język polityków staje się coraz bardziej dosadny. Za przykład podaje szeroko cytowaną przez europejskie media wypowiedź holenderskiego europosła, który stwierdził, że „Holandia nie chce płacić za utrzymanie tych bezrobotnych Polaków i rumuńskich żebraków”, oraz że „Polacy mieszkający w Holandii powinni zostać odesłani do ojczyzny”.

Polka podsumowując swoje spostrzeżenia stawia ważne pytanie. „Dlaczego ‘Ci bezrobotni Polacy’?” – pisze. „Zanim osiadłam w Torquay, mieszkałam w Belfaście. Ostatnio coraz częściej czytam o rasistowskich atakach na mieszkających tam rodaków. Nie mówię, że tutaj jest tak samo, ale znam osoby, na które napadnięto tylko i wyłącznie ze względu na ich rasę. Pewien Litwin został pobity przed supermarketem na oczach swoich dzieci” – czytamy.

McClure podkreśla także, że Imigracja to wciąż gorący temat. „Rosnąca popularność Ukip sprawiła, że temat przyjezdnych jest niezmiennie w centrum zainteresowania mediów. David Cameron wytknął, że Polacy pobierają zasiłki na dzieci mieszkające za granicą. A Polacy stanowią jeden procent populacji UK. Czemu więc poświęca się aż tyle uwagi jednej nacji?” – pyta.

Swój tekst Polka podsumowuje gorzkimi słowami. „Codziennie wchodzę do pobliskiego sklepu i widzę nagłówki gazet, w których straszycie imigrantami. Niedawno poprosiłam pewną organizację o ulotki dotyczące uzyskania obywatelstwa dla jednego z moich klientów. Okazało się, że się skończyły. Pewna osoba z organizacji nie omieszkała skomentować tego pytaniem, czy nie mamy wystarczająco dużo problemów bez kolejnych osób przyjeżdżających do UK” – kończy.

Źródło: PolishExpress

 

 

5 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

5 Comments

 • Kristal
  31 stycznia 2015, 22:06

  Jest duzo racji w tym artykule.Smiem sadzic ze p.Cameron potrzebuje tematow zastepczych podobnie jak dzieje sie w Polsce. Zamiast mowic o kreceniu lodow przez politykow albo o gospodarce ktora jest w tragicznym stanie to wyszukuje sie ulubione tematy dla ludzi o niskim wyksztalceniu i takich samych pogladach.

  REPLY
 • janax
  1 lutego 2015, 01:18

  A wg mnie tą Panią poniosła fantazja ,narodowa przynależność . Najlepiej jest ,pomijając ,przewiny tych, którzy najbardziej zasługują na pogardę, i ostracyzm społeczeństwa uznać za Bogu Ducha Winnym . Przecież to Oni dbają o to by z tego Nadwiślańskiego Kraju emigrowało co roku jak najwięcej ludzi ,i to w wieku produkcyjnym , tym sposobem zmniejszają bezrobocie . To Oni przecież stanowią prawo , które mnoży przestępców , to Oni ustalają kwoty za jakie mogą spokojnie żyć , pozostawiając na pastwę losu tych MALUCZKICH . To Oni , i tylko Oni są właściwą wykładnią prawa ,kradnąc ,oszukując i mamiąc ten wierzący w Cud Nad Wisłą Lud . A w związku z tym , należy odebrać prawo do samostanowienia , prawo do oceny innych , prawo do niezależnego istnienia , w niezależnym kraju , innym ,w tym przypadku mowa o Anglii . To wszystkie te bardziej cywilizowane nacje muszą zgodzić się z obcojęzycznym napływem wszelakiej maści ludności , poszukującej lepszego bytowania . Ale czy to oni są winni ?? . Nie , to nie oni . To wszyscy Ci którzy na ich biedzie zbudowali swoją majętność odpowiadają za ich obecną sytuację , za to że są dyskryminowani , bici , i poniżani To do nich autorka artykułu powinna skierować swoje zasadnicze wątpliwości .

  REPLY
 • roman71
  1 lutego 2015, 18:36

  ja trochę nie na temat, ale przekazujcie dalej ten artykuł :

  Węgiel i lasy – spisek Europy

  http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wegiel-i-lasy-spisek-europy

  REPLY
 • siwyaleeds
  4 lutego 2015, 21:16

  warto obejrzeć poniższy film, kto mądrzejszy połączy punkciki w jeden obrazek 😀 😉 http://seansik.tv/film/42840

  REPLY
 • Formax
  9 lutego 2015, 23:59

  Przestańcie pisać głupoty,każdy myslacy Polak wie o co chodzi w Naszej pracy dla dobra UK,i dla przyszłości Naszych Rodzin i nas samych! Politycy zawsze -od wieków wykorzystywali emigrantów i ludzi o niskich kwalifikacjach we własnym Kraju , bo z tego mają własne wysokie wynagrodzenia i profity.Wielka Brytania daje Nam naprawdę więcej niż moglibyśmy osiągnąć w Polsce,i tak zostanie na wiele lat. Więc pracujmy,uczmy się j.angielskiego,współpracujmy z uczciwymi anglikami,szkotami,walijczykami i Irlandczykami bo tutaj jest przyszłość dla Nas i Naszych dzieci.A co jest w Polsce? Każdy widzi! I wielka szkoda z nie ma od wielu lat w Naszym Kraju prawdziwego gospodarza! Co oni uczynili z tą piękną krainą?

  REPLY