Pierwsza szkoła dla gejów i lesbijek

Powstanie w Manchesterze Szkoła ma przyjąć 40 uczniów o odmiennej orientacji seksualnej, jak również osoby transseksualne, które nie potrafią odnaleźć się w obecnym systemie edukacji. Nowa publiczna placówka ma zostać zorganizowana w centrum Manchesteru na przestrzeni kolejnych trzech lat. Regularną edukację będzie w niej początkowo odbierać co najmniej 40 uczniów. Dodatkowych 20, którzy jednocześnie będą

Powstanie w Manchesterze

Szkoła ma przyjąć 40 uczniów o odmiennej orientacji seksualnej, jak również osoby transseksualne, które nie potrafią odnaleźć się w obecnym systemie edukacji.

Nowa publiczna placówka ma zostać zorganizowana w centrum Manchesteru na przestrzeni kolejnych trzech lat. Regularną edukację będzie w niej początkowo odbierać co najmniej 40 uczniów. Dodatkowych 20, którzy jednocześnie będą chcieli kontynuować naukę w normalnej szkole, będzie mogło uczestniczyć tylko w wybranych zajęciach.

„To sprawa życia i śmierci” – tłumaczy Amelia Lee z organizacji LGBT Youth North West. „Mimo że prawo gwarantuje ochronę osób homoseksualnych przed homofobią i zastraszaniem, prawda jest taka, że w większości szkół znęcanie się [nad takimi osobami] jest na porządku dziennym. Młodzi ludzie czują się wyobcowani, zaczynają wagarować, w najgorszych przypadkach decydują się na samobójstwo” – twierdzi Lee.

„Nie chodzi o to, aby stworzyć enklawę odizolowaną od problemów prawdziwego świata. […] Uczniowie będą mogli równocześnie kontynuować naukę w normalnej szkole, jeśli takie będzie ich życzenie” – zaznacza Lee dodając jednocześnie, że obecnie 5 do 10 procent uczniów nie kończy edukacji z powodu problemów z własną tożsamością.

Nowa szkoła nie będzie ograniczała się jedynie do uczniów homo i transseksualnych. Przyjmowani mają być również uczniowie, którzy zmagają się z problemami o innym charakterze: młodzi rodzice, osoby pracujące czy zmagające się z problemami psychicznymi.

Rada miasta Manchester potwierdziła, że pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły. „Wspieramy LGBT Youth North West w zbieraniu funduszy i rozszerzaniu zakresu ich działalności. Jednym z takich obszarów jest poszerzenie oferty edukacyjnej dla młodych homo- i transseksualistów. Na ten temat odbyły się już początkowe rozmowy, jednak na chwilę obecną nie zapadły żadne oficjalne ustalenia” – czytamy w oświadczeniu rady miasta.

Źródłó: PolishExpress

12 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

12 Comments

 • paaweel
  19 stycznia 2015, 20:21

  Ja proponuje jeszcze utworzyc specjalnie dla nich przychodnie, szpitale, biblioteki, wiezienia itd

  REPLY
 • roman71
  21 stycznia 2015, 22:37

  ja proponuję stworzyć te same przybytki dla homofobów ,takich jak ty!

  REPLY
 • siwyaleeds
  25 stycznia 2015, 16:14

  Od początku ludzkości byli homoseksualiści i nic się im nie działo. Nagle wszyscy zaczynają ich promować, a jak Ci się nie podoba to nagle jesteś jakimś homofobem. Mam czwórkę homoseksualnych współpracowników w firmie i nikt nie widzi żadnego problemu. Ale oni też się nie promują, żyją normalnie jak wszyscy bez żadnych podziałów. Mało tego, dwoje z nich ma swoje dzieci – z wcześniejszych małżeństw (sic). I co? Wykluczyć ich ze społeczeństwa? Bo taka szkoła nie dość że to robi to jeszcze ich promuje…. smutne
  ps. syn lesbijki, został u nas zatrudniony u nas z tego względu że po parunastu latach życia w związku dwóch kobiet, nie ma w nim nic z męskości, matka wysłała go na produkcję wśród naszych chłopów którym nie brakuje testosteronu, żeby go trochę „wyprostowali”. Szkoda mi go, zachowuje się prawie jak wielka ekscelencja z „Seksmisji” Machulskiego

  REPLY
 • roman71
  25 stycznia 2015, 23:13

  siwyaleeds , jak myślisz że przebywanie wśród samców alfa go zmieni w typowego maczo,
  to jesteś w wielkim błędzie – jak ktoś taką ma osobowość ,to nic i nikt tego nie zmieni !
  i mówi to nie promujący się ( ale też nie udający kogoś kim nie jest! ) normalny gej 😉

  REPLY
 • siwyaleeds
  25 stycznia 2015, 23:45

  Roman71 to jego matka tak postąpiła bo w jego dzieciństwie nie miał męskich wzorców skąd zaczerpnąć. I ja też myślę że za późno. Pozdrawiam normalnego 🙂

  REPLY