Deklaracja w formie fizycznej

Pamiętaj o wysłaniu tego dokumentu Coraz mniej czasu pozostało tym, którzy rozliczają się z brytyjskim Urzędem Skarbowym na podstawie deklaracji złożonej w formie fizycznej. Przypomnijmy, że zobowiązane do sporządzenia zeznania – w formie tradycyjnej lub elektronicznej – są wszystkie osoby samozatrudnione. Ci, którzy są zatrudnieni lub pobierają emeryturę są rozliczani automatycznie w systemie PAYE. Samozatrudnieni

Pamiętaj o wysłaniu tego dokumentu

Coraz mniej czasu pozostało tym, którzy rozliczają się z brytyjskim Urzędem Skarbowym na podstawie deklaracji złożonej w formie fizycznej. Przypomnijmy, że zobowiązane do sporządzenia zeznania – w formie tradycyjnej lub elektronicznej – są wszystkie osoby samozatrudnione. Ci, którzy są zatrudnieni lub pobierają emeryturę są rozliczani automatycznie w systemie PAYE.

Samozatrudnieni mogą wypełnić zeznanie w formie pełnej (Self Assessment) lub skróconej (Short Tax Return). Ta druga dotyczy osób, które mają przejrzystą sytuację rozliczeniową i nie muszą sporządzać pełnego zeznania.

Rok podatkowy w UK zaczyna się 6 kwietnia i kończy 5 kwietnia następnego roku. Terminem złożenia deklaracji w formie fizycznej w HMRC jest 31 października. Ostatecznym terminem (dla wersji elektronicznej) jest 31 stycznia. Ci, którzy nie wypełnią deklaracji do tego czasu, muszą liczyć się z karą w wysokości 100 funtów. W przypadku dalszych opóźnień zapominalskim grożą kolejne grzywny.

Źródło: Polish Express

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *