Nigel Farage oznajmił…

„Kobiety, które chcą karmić piersią, powinny siedzieć w kącie” Lider UKIP stwierdził, że widok kobiety karmiącej swoje dziecko go zawstydza, dlatego też powinna robić to w zacisznym miejscu, zamiast karmić swoją pociechę w „ostentacyjny sposób”. Jak informuje BBC, zdaniem polityka niektórzy ludzie – w tym on sam – czują się zażenowani i skrępowani, gdy widzą

„Kobiety, które chcą karmić piersią, powinny siedzieć w kącie”

Lider UKIP stwierdził, że widok kobiety karmiącej swoje dziecko go zawstydza, dlatego też powinna robić to w zacisznym miejscu, zamiast karmić swoją pociechę w „ostentacyjny sposób”. Jak informuje BBC, zdaniem polityka niektórzy ludzie – w tym on sam – czują się zażenowani i skrępowani, gdy widzą kobietę karmiącą piersią w miejscu publicznym.

“Nie chodzi o to, że jestem jakimś wielkim przeciwnikiem, ale wiem, że wiele osób czuje się nieswojo będąc świadkiem takiego widoku. Myślę, że nie byłoby dużym problemem, jeśli karmiąca matka po prostu usiadłaby gdzieś w kącie, zamiast robić to tak ostentacyjnie” – wyjaśniał Farage.

Słowa lidera UKIP były jednym z komentarzy na temat zdarzenia w jednej z luksusowych hotelowych restauracji. W Claridge’s, bo o tym miejscu mowa, kobieta, która karmiła piersią swoje dziecko przy stole, dostała od obsługi restauracji wielką chustę, którą miała zakryć swoje ciało, by nie zwracać na siebie uwagi i nie zawstydzać innych gości. 

Zdaniem polityka, każda restauracja czy hotel powinna ustalić własne reguły związane z karmieniem piersią, by uniknąć nieporozumień w przyszłości. 

Źródło: Monika M.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *