Idzie zima

Przed nami mroźne noce i śnieg Meteorolodzy zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu temperatura nocą, głównie na obszarach wiejskich, spadnie do -5 stopni Celsjusza, a na wyżej położonych rejonach wybrzeża Anglii można się spodziewać pierwszych opadów śniegu. Łagodna jesień powoli odchodzi w zapomnienia, a wkrótce o sobie da znać mroźna zima. Już od dziś noce

Przed nami mroźne noce i śnieg

Meteorolodzy zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu temperatura nocą, głównie na obszarach wiejskich, spadnie do -5 stopni Celsjusza, a na wyżej położonych rejonach wybrzeża Anglii można się spodziewać pierwszych opadów śniegu.

Łagodna jesień powoli odchodzi w zapomnienia, a wkrótce o sobie da znać mroźna zima. Już od dziś noce będą dużo zimniejsze, zwłaszcza na obszarach wiejskich temperatura spadnie poniżej zera. Tradycyjnie najzimniej będzie w północnych rejonach Szkocji i Anglii, ale również mieszkańcy południa Anglii odczują różnicę.

Tuż przed weekendem powinien pojawić się pierwszy śnieg – na wyżej położonych rejonach wybrzeża Anglii. Meteorolodzy wymieniają m.in. Norfolk i Lincolnshire, a na zachodzie rejon Lancashire. Najzimniejsza noc tegorocznej zimy spodziewana jest w Benson w Oxfordshire. Z piątku na sobotę ma tam być -5 stopni Celsjusza.

Na bardziej zabudowanych obszarach, czyli w miastach, nie będzie aż tak mroźnie. Termometry pokazywać będą około zera lub niewiele mniej. Od jutra można się także spodziewać opadów deszczu ze śniegiem.

Eksperci podsumowali też kończącą się tegoroczną jesień w UK. Z zebranych danych wynika, że była dość ciepła, pod tym względem znalazła się na wysokim, trzecim miejscu w historii rejestrów. Jednak wiele na to wskazuje, że grudzień przełamie trend rekordowego ciepła.

Długoterminowa prognoza przewiduje, że typowa grudniowa, mroźna nocami aura, utrzyma się do świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza na północy. Nie należy się jednak spodziewać powszechnych opadów śniegu.

Źródło: Małgorzata Słupska, MojaWyspa.co.uk
Źródło

Moja Wyspa

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Źródło

Moja Wyspa