Kiedy najlepiej nadać paczkę na święta?

Jeśli wysyłasz paczkę pocztą… Brytyjska poczta wydała poradnik, w którym opisuje kiedy najbezpieczniej wysyłać paczki i kartki, aby adresaci cieszyli się nimi jeszcze przed wigilijną kolacją. Zorientowanie się zawczasu, kiedy pocztowcy będą mieli najwięcej roboty i jak długo będzie trwało dostarczenie przesyłki ma, przy obecnych mocach przerobowych Royal Mail, duże znaczenie. W zeszłym roku w

Jeśli wysyłasz paczkę pocztą…

Brytyjska poczta wydała poradnik, w którym opisuje kiedy najbezpieczniej wysyłać paczki i kartki, aby adresaci cieszyli się nimi jeszcze przed wigilijną kolacją.

Zorientowanie się zawczasu, kiedy pocztowcy będą mieli najwięcej roboty i jak długo będzie trwało dostarczenie przesyłki ma, przy obecnych mocach przerobowych Royal Mail, duże znaczenie. W zeszłym roku w okresie przedświątecznym przez ręce pracowników poczty przeszło 115 milionów paczek. Mimo, że Royal Mail w okresie największego ruchu zatrudnia tysiące dodatkowych rąk do pracy, to przy obecnej popularności zakupów online, czas oczekiwania na zamówiony prezent może być dużo dłuższy niż zazwyczaj.

Z infografiki zamieszczonej na stronie Royal Mail wynika, że przesyłkę ekonomiczną do Polski najbezpieczniej jest wysłać przed 18 listopada. Jeśli zdecydujemy się na pocztę lotniczą, możemy poczekać do ósmego grudnia.

Rzecznik Royal Mail zapewnił, że pracownicy poczty, jak co roku będą się starać dostarczyć na czas wszystkie pakunki. „Mimo wszystko zachęcamy, aby, w miarę możliwości, kartki i paczki wysyłać odpowiednio wcześnie. Adresaci będą się prezentami cieszyć dłużej, a nam znacznie ułatwi to pracę” – powiedział rzecznik.

Poczta będzie pracować normalnie aż do Wigilii, natomiast w Dzień Bożego Narodzenia oraz Boxing Day przesyłki nie będą ani dostarczane, ani odbierane.

Źródło:Polish Express

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *