Emigracja Polaków do Wielkiej Brytanii

Znamy powód Polacy oddają państwu 1/3 swoich zarobków, natomiast Brytyjczycy zaledwie 8%. Ten prosty rachunek skłania rodaków do przymusowej emigracji, szukania miejsca lepszego do życia i rozwoju. Dla setek tysięcy Polaków nowym domem stała się Wielka Brytania. To tu nawet za minimalną stawkę godzinową (6,31 funta) pracujemy na swoją emeryturę, mając uzasadnioną nadzieję na polepszenie

Znamy powód

Polacy oddają państwu 1/3 swoich zarobków, natomiast Brytyjczycy zaledwie 8%. Ten prosty rachunek skłania rodaków do przymusowej emigracji, szukania miejsca lepszego do życia i rozwoju.

Dla setek tysięcy Polaków nowym domem stała się Wielka Brytania. To tu nawet za minimalną stawkę godzinową (6,31 funta) pracujemy na swoją emeryturę, mając uzasadnioną nadzieję na polepszenie statusu ekonomicznego własnych rodzin.

Roczne wynagrodzenie brutto najsłabiej wynagradzanych pracowników w Polsce wynosi 20116 zł, i aż 6879,24 zł z tej kwoty, więc 34% całości „oddajemy” państwu.

Dla porównania w Wielkiej Brytanii roczne zarobki osób pracujących za minimalną pensję wynoszą 12,534 funty (63864 zł). Z tej kwoty zaledwie 8,4%, a więc 1056,24 funty (5289,20 zł) wpływa do budżetu państwa.

Na skutki takiej polityki polskiego rządu nie trzeba było długo czekać. Polska się wyludnia, a wskaźnik urodzin jest jednym z najmniejszych na świecie i wynosi 1,28. Polki chętnie za to powiększają rodzinę na Wyspach i rodzą o 60% więcej dzieci niż w kraju (wskaźnik urodzin wynosi 2,13).

2 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

2 Comments

 • janax
  14 maja 2014, 13:18

  Każdy jeden normalny kraj jest lepszy od tego opisywanego , i nie mówie tu o UK . Ale żeby uzyskać właściwą , i tylko jedynie słuszną opinię należałoby zapytać pana ambasadora w Londynie 🙂 , on ma całkiem inne zdanie na temat polskiej emigracji do UK .

  REPLY
 • Sadie
  15 maja 2014, 01:26

  I tyle czasu im zajelo pokapowanie sie? Podliczenie kilku cyferek I dojscie do jakichs wnioskow? Rece, nogi I cycki sie zwieszaja…

  REPLY