Brytyjski rząd ostrzega

Przed plagą szerszeni Latem na teren Wielkiej Brytanii dotrze plaga szerszeni azjatyckich. Specjaliści ostrzegają, że mogą być one niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także lokalnych populacji owadów. Sprawa jest na tyle poważna, że rząd zapowiedział plany przeciwdziałania letniej inwazji. Programy w tej sprawie przygotowują departamenty ds. Środowiska, Żywienia i Rolnictwa. Wielka Brytania jako jedyny

Przed plagą szerszeni

Latem na teren Wielkiej Brytanii dotrze plaga szerszeni azjatyckich. Specjaliści ostrzegają, że mogą być one niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także lokalnych populacji owadów. Sprawa jest na tyle poważna, że rząd zapowiedział plany przeciwdziałania letniej inwazji. Programy w tej sprawie przygotowują departamenty ds. Środowiska, Żywienia i Rolnictwa.

Wielka Brytania jako jedyny kraj w Europie posiada system alarmujący przed inwazją szerszeni azjatyckich. W zeszłym miesiącu nadano oficjalne ostrzeżenie, a do wszystkich pszczelarzy w UK trafiły instrukcje na wypadek zagrożenia.

Lekarze przypominają, że ukąszenie szerszeni może prowadzić nawet do śmierci, a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej po ugryzieniu owada, należy natychmiast skontaktować się ze specjalistą.

Źródło: PolishExpress

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *