To będzie słoneczny weekend

Meteorolodzy mają dobre wieści. Pogoda powoli poprawia się, będzie troszkę cieplej, a część mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie mogła cieszyć się słońcem w długi weekend. Eksperci z Met Office twierdzą, że długi weekend pod względem pogodowym będzie dużo przyjemniejszy niż ten wielkanocny. Najważniejsze, z czego już można czerpać wiele radości, jest to, że nie będzie padać.

Meteorolodzy mają dobre wieści.

Pogoda powoli poprawia się, będzie troszkę cieplej, a część mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie mogła cieszyć się słońcem w długi weekend.

Eksperci z Met Office twierdzą, że długi weekend pod względem pogodowym będzie dużo przyjemniejszy niż ten wielkanocny. Najważniejsze, z czego już można czerpać wiele radości, jest to, że nie będzie padać. Może temperatury nie zawrócą nam w głowach, ale np. w poniedziałek, w południowo-wschodniej Anglii, będzie można liczyć nawet na 20 stopni Celsjusza.
ziś
Już dziś słupek rtęci zacznie rosnąć do 16, a w niedzielę do 18. Na północnych krańcach Wysp i w Szkocji jak zawsze znacznie chłodniej, to będą też jedyne rejony, gdzie prognozuje się ewentualne opady deszczu.

– Wygląda na to, że zdecydowana większość naszego kraju znajdzie się pod wpływem całkiem przyjemnej wiosennej pogody. Noce i poranki nadal będą dość chłodne, ale w ciągu dnia z powodzeniem możemy się wybrać na spacer, podczas którego powinno nam towarzyszyć trochę słońca. Najwięcej słońca spodziewamy się wzdłuż środkowej i południowej Anglii – mówi Eddy Carroll z Met Office.

Suchej i słonecznej pogodzie towarzyszyć będzie też wysokie ciśnienie. Jedyne co nam będzie przypominało, że to jeszcze nie początek lata, to bardzo zimne noce i poranki – dodaje Leon Brown z The Weather Channel.

źródło: Małorzata Słupska, MojaWyspa.co.uk

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *