100 mln funtów dla młodych bez pracy?

Trzeba znaleźć pieniądze na walkę z bezrobociem wśród młodzieży Wielka Brytania musi znaleźć pieniądze na walkę z bezrobociem wśród młodzieży- uważa Brytyjska Izba Handlowa (BBC), która apeluje do przyjęcia przez rząd programu pomocowego wartego 100 mln funtów. Z danych Narodowego Urzędu Statystycznego wynika, że na Wyspach bez pracy pozostaje 920 tys. osób w wieku 16-24

Trzeba znaleźć pieniądze na walkę z bezrobociem wśród młodzieży

Wielka Brytania musi znaleźć pieniądze na walkę z bezrobociem wśród młodzieży- uważa Brytyjska Izba Handlowa (BBC), która apeluje do przyjęcia przez rząd programu pomocowego wartego 100 mln funtów.

Z danych Narodowego Urzędu Statystycznego wynika, że na Wyspach bez pracy pozostaje 920 tys. osób w wieku 16-24 lat. To oznacza, że wskaźnik bezrobocia wśród młodych wynosi aż 19,9 proc. Dla porównania stopa bezrobocia dla Wielkiej Brytanii kształtuje się na poziomie 7,2 proc.

Dyrektor generalny BCC, John Longworth, zaznacza, że młodzi ludzie są niemal trzy razy bardziej narażeni na bezrobocie niż reszta brytyjskiego społeczeństwa. Dlatego szansę na uzdrowienie sytuacji widzi w inicjatywie, która zachęci przedsiębiorstwa do zatrudniania młodych bezrobotnych lub praktykantów.

„Jeśli kanclerz George Osborne chce uniknąć straconego pokolenia dzisiejszych 16-24-latków, to już na wiosnę, w najnowszym budżecie, musi znaleźć środki na rozwiązanie problemu bezrobocia wśród młodych” – zaznacza szef BCC. Longworth dodał, że rząd nie powinien czekać do następnych wyborów, planowanych na maj przyszłego roku.

Brytyjska Izba Handlowa mówi o konkretnych środkach, potrzebnych do promowania tej inwestycji. Uważa, że sprawę rozwiąże 100 milionów funtów, które dostaną pracodawcy zatrudniający brytyjską młodzież.

W rozmowie z BBC Breakfast John Longworth zaznaczył, że taka inicjatywa jest „ważna nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla całego kraju”. Decyzja ws. budżetu ma zapaść 19 marca br.

Źródło: Londynek.net , Agata C.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *