Brytyjczycy, nie imigranci!

Brytyjskie firmy mają obowiązek zatrudniać Brytyjczyków Minister biznesu i edukacji Matthew Hancock ogłosił, że brytyjskie firmy mają obowiązek zatrudniać Brytyjczyków, a nie imigrantów. Matthew Hancock uzasadnił swoje słowa mówiąc, iż zatrudnianie Brytyjczyków wpływa pozytywnie na rozwój gospodarki Wielkiej Brytanii i tym samym jest to korzystniejsze rozwiązanie dla firm. Aktualnie odsetek zdobywanej pracy przez imigrantów jest

Brytyjskie firmy mają obowiązek zatrudniać Brytyjczyków

Minister biznesu i edukacji Matthew Hancock ogłosił, że brytyjskie firmy mają obowiązek zatrudniać Brytyjczyków, a nie imigrantów.

Matthew Hancock uzasadnił swoje słowa mówiąc, iż zatrudnianie Brytyjczyków wpływa pozytywnie na rozwój gospodarki Wielkiej Brytanii i tym samym jest to korzystniejsze rozwiązanie dla firm. Aktualnie odsetek zdobywanej pracy przez imigrantów jest mniejszy niż za czasów rządu Gordona Browna, jednak ministrowie przekonują, iż można go jeszcze obniżyć. Według ministra, gdy tylko zwalniają się miejsca pracy, firmy powinny rekrutować do pracy obywateli, a nie sięgać po najłatwiejszą opcję, czyli pracowników z zagranicy. Co więcej,  Hancock nie zgadza się także, że koniecznością jest zatrudnianie rocznie 60 tysięcy imigrantów, by nie pozwolić na wymknięcie się długu publicznego spod kontroli.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *