Eagles Leeds VC

Siatkówka dla wszystkich! Eagles Leeds VC jest amatorskim klubem siatkówki, który został zarejestrowany 4go czerwca 2013 roku w angielskiej federacji Volleyball England. Wszystko zaczęło sie z inicjatywy Dawida i Magdy Kaweckich zaangażowanych w portal ludzi aktywnych AktyWni uk. Pomysłodawczynią była Ewa Kostrzewska, która od dawna szukała ludzi chętnych do gry w siatkówke w Leeds i

Siatkówka dla wszystkich!

Eagles Leeds VC jest amatorskim klubem siatkówki, który został zarejestrowany 4go czerwca 2013 roku w angielskiej federacji Volleyball England.
Wszystko zaczęło sie z inicjatywy Dawida i Magdy Kaweckich zaangażowanych w portal ludzi aktywnych AktyWni uk. Pomysłodawczynią była Ewa Kostrzewska, która od dawna szukała ludzi chętnych do gry w siatkówke w Leeds i okolicach.

Na pierwszym spotkaniu pojawilo sie jedynie 8 osób, ale byli to najwięksi zapaleńcy siatkówki: Ewa Kostrzewska, Karol Pietka, Magda i Dawid Kaweccy, Klaudia Sutowicz, Piotr Cwiklinski oraz Agnieszka Gmyrek, Aleksandra Gmyrek i ja, Miroslaw Gmyrek. Wszyscy do dziś uczestniczą w regularnych  treningach. To także na tym spotkaniu, zostałem wybrany organizatorem kolejnych treningów.

Na początku, organizowałem treningi rekreacyjne pod hasłem Siatkówka dla Wszystkich. Jednak szybko okazało się, że w Leeds jest bardzo dużo ludzi kochających ten sport i są chętni do gry. Postanowiłem więc założyć klub, aby na stałe wpisać siatkówkę w polonijne życie mieszkańców Leeds i Bradford.
Potem było logo, które Artur Cwiklinski, z firmy PanoDesign, opracował graficznie. Po umieszczeniu logo w Internecie szybko pojawił się kolejny człowiek, który chciał pomóc w tworzeniu klubu, był nim Piotr Drabinski z Trybuny Emigranta , który zasponsorował nam pierwsze koszulki klubowe .

W międzyczasie, przy pomocy rodziny i Internetu, szukaliśmy kolejnych chętnych. Siatkarskich zapaleńców przychodziło na treningi coraz więcej i dziś klub liczy około 30stu czlonków w różnym wieku oraz różnym poziomie umiejętności. Naszym trenerem został Mariusz Chrobak.

Trenujemy dwa razy w tygodniu w Leeds, planujemy również  jeden trening w tygodniu w Bradford. W tej chwili trenują wszyscy wspólnie, czyli amatorzy, którzy przychodzą rekreacyjnie oraz zawodnicy, którzy będą brali udział w lidze. Od sierpnia, treningi będą odbywały się osobno dla klubowiczów Eagles oraz graczy rekreacyjnych, Siatkówki dla Wszystkich.

Pierwszy mecz towarzyski odbędzie się 29 czerwca w Wakefield z Polonią Wakefield. Od września mamy zamiar startować w West Yorkshire League, pod warunkiem znalezienia sponsora .

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi!
Bez wzgledu jak grasz i ile masz lat!
 

Mirosław Gmyrek

1 comment

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • miro.pl
    15 czerwca 2013, 21:07

    Serdecznie zapraszam wszystkich chetnych na treningi . Wiecej szczegółów pod numerem 07856500012 – Mirek . pozdrawiam

    REPLY