Szkoła Liderów Polonijnych

Termin zgłoszeń upływa 19 maja Dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu współczesnego filmu polskiego, organizator związków zawodowych w Irlandii, założycielka stowarzyszenia Polek we Francji, redaktor wiodącego polskiego portalu w Norwegii – to tylko niektórzy z absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych Europy Zachodniej z 2009 roku. Dziś, w piątą rocznicę swojej działalności Szkoła Liderów Polonijnych ponownie zaprasza młode osoby

Termin zgłoszeń upływa 19 maja

Dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu współczesnego filmu polskiego, organizator związków zawodowych w Irlandii, założycielka stowarzyszenia Polek we Francji, redaktor wiodącego polskiego portalu w Norwegii – to tylko niektórzy z absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych Europy Zachodniej z 2009 roku. Dziś, w piątą rocznicę swojej działalności Szkoła Liderów Polonijnych ponownie zaprasza młode osoby działające na terenie Europy Zachodniej na rzecz Polski i Polaków za granicą do aplikowania na dwutygodniową Szkołę Liderów Polonijnych Europy Zachodniej, która odbędzie się w dniach 25 czerwca – 7 lipca 2013 roku. Termin zgłoszeń upływa 19 maja.

Szkoła Liderów Polonijnych to intensywny program szkoleniowy, którego celem jest rozwój kompetencji liderskich uczestników, przygotowanie ich do aktywnego i świadomego działania w środowiskach polonijnych oraz lokalnych w kraju zamieszkania, a także wzmocnienie stopnia identyfikacji narodowej z Polską i polską kulturą. Składać się on będzie z warsztatów dotyczących m.in. przywództwa, budowania zespołu i debatowania, spotkań z politykami, artystami, przedsiębiorcami i działaczami społecznymi, kursu e-learningowego oraz wizyt studyjnych w różnych miastach Polski.

Program każdej ze Szkół jest przygotowywany w oparciu o potrzeby i oczekiwania zbierane na etapie rekrutacji. W poprzednich latach uczestnicy spotykali się z takimi osobami jak prezydent Lech Wałęsa, kardynał Stanisław Dziwisz czy Henryk Wujec. Byli gośćmi Kancelarii Prezydenta RP, Senatu RP i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także poznawali różne aspekty współczesnej działalności społecznej, kulturalnej i samorządowej w Toruniu, Łodzi, Gdańsku czy Krakowie.

Po ukończeniu Szkoły uczestnicy zapraszani są do Programu dla Absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych, dzięki któremu uzyskują dostęp do różnych narzędzi umożliwiających kontakt i współpracę z liderami z ponad 30 krajów świata.

Dokumenty aplikacyjne nadsyłać można do 19 maja – warunki i szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie http://www.szkola-liderow.pl. Organizatorzy pokrywają koszty udziału w Szkole, w tym koszty zakwaterowania, wyżywienia, materiałów szkoleniowych, biletów wstępu podczas wizyt studyjnych, oraz, w uzasadnionych przypadkach, zwracają część kosztów podróży.

Projekt Szkoła Liderów Polonijnych realizowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2013”.

Wszelkich informacji na temat projektu udzielają koordynatorzy:

Magdalena Mazur                                                     Paweł Cieślak            

tel. 22 556 82 65                                                       tel. 22 556 82 62       

magda.mazur@szkola-liderow.pl                              pawel.cieslak@szkola.liderow.pl

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *