Pielęgniarki są zbyt zajęte

W brytyjskich szpitalach można umrzeć z głodu? Aż 1165 pacjentów zmarło z głodu, w ciągu ostatnich czterech lat, w szpitalach podległych państwowej służbie zdrowia (NHS ), ponieważ pielęgniarki są zbyt zajęte, by karmić pacjentów – alarmują brytyjskie media. Jednak – jak twierdzą niezależni eksperci, to liczba jest znacznie zaniżona. Zdaniem dr. Tima Bowlinga z BAPEN,

W brytyjskich szpitalach można umrzeć z głodu?

Aż 1165 pacjentów zmarło z głodu, w ciągu ostatnich czterech lat, w szpitalach podległych państwowej służbie zdrowia (NHS ), ponieważ pielęgniarki są zbyt zajęte, by karmić pacjentów – alarmują brytyjskie media. Jednak – jak twierdzą niezależni eksperci, to liczba jest znacznie zaniżona.

Zdaniem dr. Tima Bowlinga z BAPEN, organizacji charytatywnej grupującej specjalistów od żywienia jelitowego i pozajelitowego, liczba zgonów z powodu niedożywienia, podana przez National Statistic jest zaniżona, bo cztery razy więcej umiera wskutek odwodnienia, jednak – jak twierdzi dr Bowling – rzeczywistych przyczyn nie odnotowano w aktach zgonu.

Zmarli, to przeważnie osoby starsze, niedołężne, lub obłożnie chore, które nie są w stanie dożywiać się własnym sumptem kupując żywność w szpitalnych sklepach czy stołówkach. Wielu pacjentów skarży się, że posiłki i napoje, są umieszczane w niedostępnych miejscach, tak, że osoby, które nie mogą się poruszać o własnych siłach nie są w stanie po nie sięgnąć, a jeśli już to się uda, to wymagają pomocy personelu. Pielęgniarki są jednak zbyt zajęte, by pacjentów karmić – narzekają, że mają nawał – głównie papierkowej – roboty, która nie pozwala zająć się pacjentami we właściwy sposób.

-Ciekawe dlaczego, skoro Departament Zdrowia przeznaczył 100 milionów funtów na informatyzację szpitali, w głównej mierze po to, by pielęgniarki miały więcej czasu dla pacjentów. – dziwi.

Departament Zdrowia już zapowiedział, że zwiększył liczbę niezapowiedzianych inspekcji szpitalnych przez Komisję d.s Jakości Opieki Medycznej.(emi)

mlj 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *