Polacy najsmutniejszym narodem świata?

Polacy zajmują ostatnie miejsce w światowej „Lidze Dobrej Zabawy” Tak wynika z badań portalu społecznościowego Badoo.com, przeprowadzonego w związku z trwającym karnawałem. Najlepiej na świecie potrafią się bawić Argentyńczycy. W Europie na pierwszym miejscu uplasowali się Hiszpanie, Polaków wyprzedzają też Rosjanie i Niemcy. Polacy bawią się rzadziej niż jakiekolwiek inne narodowości na świecie – wynika

Polacy zajmują ostatnie miejsce w światowej „Lidze Dobrej Zabawy”

Tak wynika z badań portalu społecznościowego Badoo.com, przeprowadzonego w związku z trwającym karnawałem.
Najlepiej na świecie potrafią się bawić Argentyńczycy. W Europie na pierwszym miejscu uplasowali się Hiszpanie, Polaków wyprzedzają też Rosjanie i Niemcy.

Polacy bawią się rzadziej niż jakiekolwiek inne narodowości na świecie – wynika z pierwszego, międzynarodowego badania przeprowadzonego przez Badoo.com – portal społecznościowy służący do poznawania nowych ludzi.

Częściej od nas bawią się Rosjanie, dwa razy częściej niż my z uciech życia korzystają Niemcy.

„Karnawał to okazja do dobrej zabawy” – mówi Louise Thompson, dyrektor ds. PR Badoo –  portalu liczącego ponad 170 milionów użytkowników z 180 krajów, w którym można czatować, umawiać się na randki i poznawać nowych ludzi. „Choć w Polsce karnawał był zawsze hucznie obchodzony, wygląda na to, że dziś Polacy, bardziej niż inne narody, powinni wrócić do tej tradycji.”

Badoo zapytało 17,000, głównie młodych, osób z 17 krajów świata, jak często „naprawdę dobrze się bawią”, np. wychodząc ze znajomymi.

Badanie Badoo ujawniło, że przeciętny Polak, dobrze bawi się tylko nieco ponad 5 (5,3) dni w miesiącu, co plasuje nasz kraj na ostatnim miejscu rankingu, tak w skali europejskiej, jaki i światowej.

Nawet zajmujący przedostatnie miejsce światowego rankingu młodzi Rosjanie bawią się prawie 7 (6,7) dni w miesiącu. Młodzi Argentyńczycy, którzy są liderami dobrej zabawy na świecie, bawią się trzy razy częściej niż Polacy – prawie 15 (14,8) dni w miesiącu lub co drugi dzień.

41% młodych Argentyńczyków, 31% młodych Niemców i nawet 13% młodych Rosjan twierdzi, że dobrze bawią się „prawie codziennie” w porównaniu z zaledwie 9% młodych Polaków.

Najczęściej w Europie bawią się Hiszpanie. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej w kraju, ponad jedna trzecia (34,2%) młodych Hiszpanów uważa, że dobrze się bawi „prawie codziennie”, a przeciętny młody Hiszpan korzysta z życia 13 (12,9) dni w miesiącu. Nawet znani z ciężkiej pracy młodzi obywatele Niemiec bawią się 12 (12,1) dni w miesiącu – czyli ponad dwa razy częściej niż Polacy.

„Wygląda na to, że my, Polacy traktujemy siebie zbyt poważnie” – mówi Matylda Setlak, konsultantka ds. PR, mieszkająca w Wielkiej Brytanii, prowadząca kampanie w mediach adresowanych do Polonii, w tym m.in. dla Badoo. „Na to złożyło się wiele czynników, takich nasza historia i doświadczenia, wojna, komunizm. Różnicę w mentalności zauważyłam natychmiast po przyjeździe do Wielkiej Brytanii – Brytyjczycy są nastawieni do życia zdecydowanie bardziej pozytywnie.”

Czy jednym z takich czynników może również być klimat panujący w Polsce?

Jak pokazuje badanie Badoo, cieplejsze nacje bawią się częściej niż zimne. W czołówce „Ligi Dobrej Zabawy” znalazły się kraje cieszące się wysokimi temperaturami, zaś na jej końcu Polska i Rosja czyli państwa, w których przez znaczną część roku panuje chłód.

„Umiejętność dobrej zabawy to zarówno sztuka, jak i talent” – mówi Thompson. „Wiąże się często z byciem spontanicznym, a to wymaga rezygnacji z kontroli. Być może badanie ujawnia trudność Polaków w tym zakresie”.

„Zabawa jest ważną częścią naszego życia” – dodaje Thompson. „Nasze badania sugerują, że niektórzy Polacy niestety nie mają za wiele frajdy”.

Tabela: Narody bawiące się najmniej  – świat
Miejsce    Narodowość    Ilość dni zabawy w miesiącu
1    Polska    5.3
2    Rosja     6.7
3    Belgia     8.8
4.    Francja     9.7
5.    Kanada    9.9
•    Powyższy ranking jest oparty na odpowiedziach na pytanie: Jak często naprawdę dobrze się bawisz?

Tabela: Narody bawiące się najlepiej – Europa
Miejsce    Narodowość    Ilość dni zabawy w miesiącu
1.    Hiszpanie     12.9
2.    Niemcy    12.1
3.    Włosi    11.6
4.    Brytyjczycy     11.3
5.     Holendrzy     11.2
•    Powyższy ranking jest oparty na odpowiedziach na pytanie: Jak często naprawdę dobrze się bawisz?

Tabela: Narody bawiące się najlepiej – świat
Miejsce    Narodowość    Ilość dni zabawy w miesiącu
1.    Argentyńczycy     14.8
2.    Meksykanie      13.7
3.    Turcy    13.0
4.    Hiszpanie    12.9
5.    Niemcy     12.1
•    Powyższy ranking jest oparty na odpowiedziach na pytanie: Jak często naprawdę dobrze się bawisz?

Źródło: 17000 użytkowników portalu Badoo z 17 krajów, po 1000 osób z każdego kraju – losowo wybranych online przez Badoo.com. Wybrane osoby to przeważnie dwudziesto- i trzydziestolatkowie.

Więcej informacji o Badoo.com
Badoo jest największą na świecie stroną społecznościową stworzoną do poznawania nowych ludzi. Działająca od 2006 roku, dziś jest jedną z wiodących serwisów społecznościowych i liczy ponad 170 milionów zarejestrowanych użytkowników z całego świata.
Badoo oferuje usługi służące rozrywce i zabawie, dzięki którym użytkownicy mogą poznawać nowych znajomych, czatować, flirtować, umawiać się na ranki. Badoo dostępne jest w 40 różnych językach, w ponad 180 krajach na całym świecie, na wielu różnych platformach, włącznie z popularnymi aplikacjami mobilnymi. Badoo działa na modelu biznesowym ‘Freemium’, gdzie zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do większości usług za darmo, lecz mogą skorzystać z płatnych usług premium. Europejska siedziba Badoo znajduje w Londynie, a firma zatrudnia ponad 200 pracowników na całym świecie.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *