Koniec egzaminów w języku polskim na prawo jazdy?

Nie – to tylko plotka Sprawdziliśmy – DSA (Drivng Standards Agency) nie planuje żadnych zmian w zasadach zdawania egzaminu na prawo jazdy dla cudzoziemców.Krążąca od jakiegoś czasu w środowiskach polonijnych wiadomość o wycofaniu możliwości zdawania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w języku innym niż angielski jest nieprawdziwa. Jest to plotka, która najprawdopodobniej powstała na podstawie

Nie – to tylko plotka

Sprawdziliśmy – DSA (Drivng Standards Agency) nie planuje żadnych zmian w zasadach zdawania egzaminu na prawo jazdy dla cudzoziemców.
Krążąca od jakiegoś czasu w środowiskach polonijnych wiadomość o wycofaniu możliwości zdawania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w języku innym niż angielski jest nieprawdziwa. Jest to plotka, która najprawdopodobniej powstała na podstawie błędnej interpretacji wypowiedzi jednego z brytyjskich polityków. 
Jak informuje DSA, obecnie nie są planowane żadne zmiany związane z trybem zdawania egzaminów w innych językach, w tym w języku polskim.
Na egzaminach teoretycznych na kategorie A i B wciąż będą dostępne automatyczne tłumaczenia (voice over) testów egzaminacyjnych w 21 językach, w tym również po polsku, a na egzaminach związanych z kategoriami C i D nadal będzie można skorzystać z usług aprobowanego przez DSA tłumacza. Nie zmieniają się również zasady dotyczące możliwości zabierania ze sobą tłumacza na egzamin praktyczny.
Kwestia zdawania egzaminów na prawo jazdy przez osoby, które nie znają języka angielskiego, jest regulowana przez przepisy prawne. DSA potwierdza, że obecnie nie planuje się żadnych zmian w obrębie tych uregulowań.

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *