Zastąpiła Jobcentre Plus

Rewolucja na rynku pracy? W tym tygodniu swoją premierę miała nowa rządowa wyszukiwarka pracy. Universal Jobmatch zastąpiła dotychczasową aplikację Jobcentre Plus. Dane dotyczące PKB Wielkiej Brytanii w III kwartale 2012 r. pokazały, że kraj podnosi się z recesji. Tabela z danymi makroekonomicznymi ilustruje natomiast trwały spadek bezrobocia do najniższego poziomu od 14 miesięcy. Rząd idzie

Rewolucja na rynku pracy?

W tym tygodniu swoją premierę miała nowa rządowa wyszukiwarka pracy. Universal Jobmatch zastąpiła dotychczasową aplikację Jobcentre Plus.

Dane dotyczące PKB Wielkiej Brytanii w III kwartale 2012 r. pokazały, że kraj podnosi się z recesji. Tabela z danymi makroekonomicznymi ilustruje natomiast trwały spadek bezrobocia do najniższego poziomu od 14 miesięcy.

Rząd idzie za ciosem, dlatego 19 listopada ruszyła Universal Jobmatch – bezpłatna, internetowa wyszukiwarka pracy, zainicjowana przez brytyjski Departament Pracy i Emerytur (DWP). „Universal Jobmatch to bezpieczny i łatwy sposób dla osób, które szukają zatrudnienia lub chcą zmienić bieg swojej kariery – jest dostępna dla każdego, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu” – zachwala na swojej stronie internetowej DWP.

Nowa wyszukiwarka umożliwia stworzenie internetowego CV i automatycznie dopasowuje je do dostępnych ofert. Osoby, które zalogują bądź zarejestrują na Universal Jobmatch informację o pracy, która odpowiada ich profilowi otrzymają drogą mailową.

Wyszukiwarka ma nie tylko pomóc osobom bezrobotnym, ale również tym, którzy mają dosyć dotychczasowego zajęcia. Najnowsze badania wykazały, że syndrom wypalenia zawodowego grozi niemal połowie ankietowanych mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy narzekają nie tylko na dłuższe godziny pracy, ale także na rosnące oczekiwania przełożonych i coraz większą presję.


Agata C. 

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *