Nie korzystasz z Facebooka?

To podejrzane! Czy brak profilu na Facebooku oznacza, że jesteś psychopatą? Niektórzy pracodawcy i psycholodzy twierdzą, że unikanie portali społecznościowych jest w obecnych czasach „podejrzane”. Popularność Facebooka na całym świecie stale rośnie, a dominująca pozycja tego portalu nikogo już nie dziwi. Dzieło amerykańskiego studenta stało się wszechobecnym elementem nowoczesnego społeczeństwa. Doszło do tego, że coraz

To podejrzane!

Czy brak profilu na Facebooku oznacza, że jesteś psychopatą? Niektórzy pracodawcy i psycholodzy twierdzą, że unikanie portali społecznościowych jest w obecnych czasach „podejrzane”.

Popularność Facebooka na całym świecie stale rośnie, a dominująca pozycja tego portalu nikogo już nie dziwi. Dzieło amerykańskiego studenta stało się wszechobecnym elementem nowoczesnego społeczeństwa. Doszło do tego, że coraz więcej pracodawców jest podejrzliwych, gdy kandydat nie ma profilu na tym portalu. Podobnego zdania są coraz częściej psychologowie, którzy uważają, że brak konta na Facebooku to „podejrzana” sprawa.

Niemiecki dziennik „Der Taggspiegel” przypomina, że konta na Facebooku nie miał ani sprawca niedawnej masakry w amerykańskim kinie James Holmes, ani też Norweg Anders Breivik, sprawca zamachu w Oslo i tragicznych wydarzeń na wyspie Utoya.

Niewątpliwe brak konta na Facebooku wzbudza zainteresowanie przyszłych pracodawców. Potwierdza to mi.n. magazyn „Forbes”, gdzie przedstawiciele działów HR dużych firm coraz częściej stają się dziwnie ostrożni wobec kandydatów nieposiadających konta na popularnym portalu społecznościowym. Cześć pracodawców może wtedy podejrzewać, że profil danej osoby został usunięty z powodu naruszenia regulaminu, co również niezbyt dobrze rekomenduje jako pracownika.

Z kolei dziennikarz portalu Slate.com napisał wprost, że młodzi ludzie nie powinni się umawiać na randki z kimś, kto nie ma konta na Facebooku. – Jeśli jesteś w pewnym wieku i spotykasz kogoś, z kimś masz zamiar wkrótce wylądować w łóżku, a ta osoba nie ma konta na FB, to zalecam dużą ostrożność – mówi Farhad Manjoo, który podkreśla, że ta zasada dotyczy tylko młodzieży.

Zdaniem psychologa Christophera Moellera, korzystanie z Facebooka stało się obecnie sygnałem zdrowego uczestniczenia w globalnej sieci społecznej. Eksperci podkreślają, że wspomniany Holmes czy inni seryjni zabójcy nie mieli praktycznie żadnych przyjaciół. Doszło więc do tego, że jeśli jako młody człowiek nie jesteś aktywny na Facebooku, możesz być podejrzewany o nienormalność lub nawet bycie niebezpiecznym dla otoczenia.

Małgorzata Słupska, MojaWyspa.co.uk

3 comments

Podobne artykuły

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

3 Comments

  • ewa_3232
    9 sierpnia 2012, 14:35

    śmieszne nie mam facebooka i żyję.Kiedyś raz tylko założyłam to społecznościowe konto ale po tygodniu zrezygnowałam z niego.Mam naszą-klasę i dobrze mi z tym..Moim zdaniem to właśnie na facebooku są psychopaci,gwałciciele i mordercy..Zresztą gdzie ich teraz nie ma.

    REPLY
  • tomek1904
    9 sierpnia 2012, 16:28

    Wyciąganie takich wniosków to czysty idiotyzm. Współczuję tym pseudofachowcom!

    REPLY
  • frontier
    26 sierpnia 2012, 21:58

    Badania naukowe sponsorowal FB?

    REPLY