Zapisy na spotkania w Konsulacie Generalnym RP w Manchester

Godziny przyjęć interesantów

Konsulat Generalny RP w Manchesterze uprzejmie informuje, że z uwagi na usytuowanie siedziby urzędu w budynku biurowym, w celu załatwienia sprawy w urzędzie należy uprzednio uzgodnić termin spotkania.

Można to zrobić telefonicznie pod numerem telefonu: 0161 245 4130
lub wysyłając e-mail na adres: manchester.zapisy@msz.gov.pl

z uwagi na duże obciążenie linii telefonicznej sugerujemy zapisywanie się na spotkania drogą mailową bądź faksem

Godziny przyjęć są następujące:

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek – od 10.00 do 14.00
Czwartek – od 13.00 do 17.00

W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii, numer telefonu kontaktowego oraz rodzaj sprawy,jaką osoba ma zamiar załatwić. Prosimy również o podanie przybliżonej daty i godziny, w której mogłoby odbyć sie spotkanie (prosimy wziąć pod uwagę godziny otwarcia urzędu). Postaramy się wówczas wyznaczyć najdogodniejszy dla Państwa termin w ramach dostępności miejsc. Jednocześnie informujemy, że w sprawach bardzo pilnych istnieje możliwość znacznego przyspieszenia terminu spotkania.

Opłatę można uiścić w formie przekazu pocztowego „Postal order” wystawionego na Consulate of Poland in Manchester albo gotówką w kasie urzędu. UWAGA: Konsulat nie akceptuje płatności kartami kredytowymi oraz czekami.

UWAGA: Zgodnie z właściwością terytorialną Konsulat Generalny RP w Manchesterze, załatwia sprawy konsularne dla obywateli polskich zamieszkałych na terenie Wielkiej Brytanii w następujących hrabstwach: Northumberland, Tyne and Wear, County Durham, Cumbria, Lancashire, North Yorkshire, East Riding of Yorkshire, South Yorkshire, West Yorkshire, Greater Manchester, Merseyside, Chesire, Derbyshire, Nottinghamshire, Lincolnshire, Rutland, Leicestershire, Staffordshire, Shropshire, Isle of Man oraz całość obszaru Walii.

Osoby nie zamieszkałe w okręgu konsularnym Konsulatu mogą zwrócić się w zależności do miejsca swojego zamieszkania do Konsulatu Generalnego RP w Londynie (pozostałe hrabstwa Anglii), oraz Konsulatu Generalnego RP w Edynburgu (Szkocja i Irlandia Północna).
Jednocześnie przypominamy, że miasta takie jak Wolverhampton, Birmingham, Gloucester, Hereford mimo swojego bliskiego położenia – leżą w okręgu konsularnym Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie.

Kontakt

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchesterze
14th floor, Rodwell Tower
111 Piccadilly
M1 2HY, Manchester
Tel: 00 44 (0) 161 245 4130
Faks: 00 44 (0) 161 236 8709
E-mail: manchester@polishconsulate.co.uk